Home Newsy Inteligentny dom na urządzeniach Apple – dostosuj system do swoich wymagań

Inteligentny dom na urządzeniach Apple – dostosuj system do swoich wymagań

Inteligentny dom na urządzeniach Apple – dostosuj system do swoich wymagań
0

Niezależnie od tego, czy jesteś posiadaczem smartfona, czy tabletu, na pewno zależy Ci na tym, aby wszystkie aplikacje były kompatybilne z Twoim systemem, szczególnie jeżeli dotyczy to obsługi oprogramowania sterowania. Przy instalowaniu smart home należy zwrócić uwagę na poszczególne parametry oraz liczbę urządzeń, a także na charakterystykę aplikacji, którą będziesz nimi sterował. Na rynku są dostępne firmy, wspierające inteligentny dom – zamel.com to jedna z nich. Oferują one nie tylko takie usługi jak wycena i montaż układu smart home, lecz także aplikacje sterujące, dedykowane specjalnie urządzeniom od marki Apple. W przypadku Zamel jest to kompleksowo opracowany program Exta Life, który sprawia, że obsługa naszego domu jest bardzo prosta. Jednym kliknięciem można sprawić, że wiele systemów rozpocznie lub zakończy swoją pracę. Do tego wygodna kontrola ich parametrów sprawia, że nasze mieszkanie jest niezwykle komfortowe.

Jest on kompatybilny z systemem iOS, dlatego można go używać na wszystkich urządzeniach Apple. Dzięki niemu możesz skonfigurować najważniejsze funkcje urządzeń – włączać, wyłączać, aktualizować oprogramowanie oraz dostosowywać ich tryb do Twoich potrzeb. Jednym z największych atutów Exta Life jest niezawodność i stabilność. Dlatego nie musisz się martwić tym, że spotkają Cię nieprzewidziane sytuacje, jak na przykład awaria, czy zawieszenie się systemu. Kolejnym aspektem działającym na korzyść aplikacji jest to, że umożliwia sterowanie wyposażeniem z odległości nawet do 300 m w obszarze otwartym. To jeden z najlepszych wyników na rynku.

Inteligentny dom – korzyści płynące z systemu zarządzania

Dzięki funkcji inteligentnego domu będziesz mógł kontrolować dowolne urządzenia, które mają dostęp do internetu i są wyposażone w czujniki, pozwalające na podłączenie ich do systemu. Głównym aspektem, który wpływa na funkcjonalność smart house, są Twoje potrzeby. To według nich dostosujesz poszczególne elementy konfiguracyjne. Może to być automatycznie otwierana brama, podlewanie trawy, regulacja temperatury i wilgotności powietrza, czy natężenie światła. Jeżeli zastanawiasz się, czy Twoje wymagania mogą być uzupełnione o dodatkowe funkcje, upewnij się, zasięgając porady specjalistów, na przykład doświadczonych konsultantów Zamel.

Jakie obiekty mogą skorzystać z systemu inteligentny dom?

Pomimo tego, że określenie „inteligentny dom” jasno sugeruje, że głównym miejscem zastosowania tego systemu są domy, nie oznacza to, że funkcje są ograniczone wyłącznie do nieruchomości o tym charakterze. Możesz wykorzystać zdalne sterowanie różnymi funkcjami wyposażenia na obszarze dowolnego obiektu – biurowca, bloku mieszkalnego, czy galerii handlowej lub szkoły. To od Ciebie zależy, gdzie zastosujesz inteligentny system zarządzania.

Kolejnym, często zadawanym pytaniem jest to, czy dom za miastem może być inteligentny/SMART? Odpowiedź na to pytanie zależy od różnych czynników. Przede wszystkim od dostępu do źródeł energii, a także łączy internetowych. Jeżeli przepustowość połączeń jest odpowiednia i pozwala na szybki przesył danych, na przykład za sprawą światłowodu, to bardzo prawdopodobne, że w danym obiekcie będzie można zainstalować system smart home.