Home Newsy Intel i SMS Audio prezentują słuchawki z funkcją pomiaru tętna
Intel i SMS Audio prezentują słuchawki z funkcją pomiaru tętna
0

Intel i SMS Audio prezentują słuchawki z funkcją pomiaru tętna

0

Ikona

Firmy Intel i SMS Audio LLC (www.SMSAudio.com), produkująca słuchawki i akcesoria klasy premium, stworzona przez Curtisa Jacksona, czyli rapera 50 Centa, ogłosiły współpracę, mającą na celu stworzenie osobistego systemu audio, który zapewni unikalne doświadczenia podczas treningów. Słuchawki douszne SMS Audio BioSport z rozwiązaniami Intela jeszcze w tym roku dostarczą inteligentne rozwiązania treningowe sportowcom na wszystkich poziomach zaawansowania.

Podejmując współpracę, Intel i SMS Audio wprowadzają innowacyjne technologie do naszego stylu życia, po to, by ułatwić i usprawnić treningi. Słuchawki douszne SMS Audio BioSport z rozwiązaniami Intela rozszerzą wprowadzoną niedawno linię SMS Audio Sport Collection i wykorzystają zaawansowane funkcje technologiczne, aby zapewnić dźwięk wysokiej jakości, zbierając jednocześnie istotne dane o postępach w ćwiczeniach.

Celem SMS Audio jest ulepszenie doświadczeń, jakie towarzyszą ludziom na całym świecie podczas słuchania muzyki. Firma łączy technologię, funkcjonalność i styl, by zapewnić dźwięk wysokiej jakości, wygodę i doskonały wygląd każdego produktu. Intel i SMS Audio nawiązały współpracę, by połączyć aktywność fizyczną z technologią, poprzez połączenie najnowszych technologii pomiarów biometrycznych dla sportowców z dźwiękiem wysokiej jakości i świetnym designem.

biosport_blue

?Współpraca SMS Audio i Intela w zakresie technologii ubieralnych pozwala nam zaoferować klientom inteligentne rozwiązania treningowe? – powiedział Brian M. Nohe, prezes SMS Audio. ?Dzięki wprowadzeniu dousznych słuchawek SMS Audio BioSport z technologią Intela jesteśmy pierwszą firmą, która zapewnia taki poziom zintegrowanej, spójnej i użytecznej informacji biometrycznej, inspirującej klientów do dalszego doskonalenia formy?.

?Intel koncentruje się na rozwijaniu innowacyjności w segmencie technologii ubieralnych, poprzez współpracę z markami lifestyle?owymi, takimi jak SMS Audio, które uzupełniają naszą wiedzę z zakresu technologii i designu? – powiedział Michael Bell, wiceprezes i dyrektor generalny New Devices Group w Intelu. ?Wraz z SMS Audio wprowadzamy na rynek inteligentne słuchawki, które eliminują niedogodności wynikające z korzystania z urządzeń dodatkowych – w jednym urządzeniu otrzymujemy stylowe akcesorium treningowe wysokiej klasy, oferujące doskonałą jakość dźwięku, co przekłada się na doskonałe doświadczenia podczas treningu. To świetny przykład na wspieranie przez Intela nowatorskich rozwiązań w urządzeniach typu ?wearable?, a zarazem świadectwo prekursorskiej roli firmy w łączeniu stylu życia z technologią?.

Najważniejsze cechy dousznych słuchawek SMS Audio BioSport:

Douszne słuchawki SMS Audio BioSport z rozwiązaniami Intela zapewnią wyjątkowe doznania podczas treningów bez utraty jakości dźwięku tym, którzy oczekują więcej od życia i więcej od muzyki. Słuchawki będą miały wbudowane czujniki biometryczne, pozwalające na pomiar tętna, dzięki czemu sportowcy będą w stanie gromadzić dane o swych ćwiczeniach i uzyskać maksymalną wydajność fizyczną. Opatentowana konstrukcja mocowania w uchu zapewnia dokładne dopasowanie, a dzięki zastosowaniu wtyczki jack dodatkowe źródło energii nie jest potrzebne.

Technologia na treningu: wbudowany czujnik optyczny, który stale mierzy tętno, podczas intensywnych ćwiczeń, odpoczynku i w każdej innej chwili, i jednocześnie dynamicznie niweluje dźwięki wywoływane ruchem ciała i dochodzące z otoczenia.

  • Jedno akcesorium treningowe zapewniające najwyższy komfort: opracowane wspólnie douszne słuchawki z pulsometrem położą kres mniej wygodnym, mniej poręcznym monitorom na pasku wokół klatki piersiowej, zapewniając zarazem niezawodne i bezproblemowe monitorowanie tętna, aby umożliwić osiągnięcie szczytowej wydajności oraz śledzenie postępów.
  • Ćwiczenia w rytmie muzyki: dźwięki muzyki zapewniają dodatkową motywację i umożliwiają osiągnięcie optymalnego poziomu ćwiczeń – jednocześnie słuchawki SMS Audio BioSport gromadzą użyteczne dane na temat zdrowia użytkownika.
  • Bez baterii i ładowania: słuchawek nie trzeba ładować, ponieważ pozłacana wtyczka audio 3,5 mm zasila biometryczne czujniki, dzięki czemu użytkownicy mają pełną swobodę.
  • Odporne na pot i wodę: zbyt intensywny trening lub ćwiczenia w deszczu nie stanowią problemu – słuchawki douszne SMS Audio BioSport są odporne na pot i wodę, zgodnie z normą IPX4.
  • Synchronizacja z RunKeeper: aby ułatwić śledzenie tętna, tempa, dystansu, wysokości i spalania kalorii, douszne słuchawki SMS Audio BioSport będą kompatybilne z popularną aplikacją treningową RunKeeper, a w przyszłości planowana jest również obsługa innych aplikacji. Wsparcie aplikacji RunKeeper pozwoli użytkownikom układać plany treningowe i śledzić postępy, motywując do ciągłego poprawiania sportowych wyników.
  • Akcesoria: słuchawki będą wyposażone w nieplączący się kabel z wbudowanym mikrofonem, neoprenowy futerał i wtyczki douszne oraz zaczepy w trzech rozmiarach.

Dostępność

Słuchawki douszne SMS Audio BioSport będą dostępne w sklepie SMSAudio.com w czwartym kwartale br. Ceny zostaną podane w późniejszym terminie.

 

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)