Instalacja aplikacji

2

6

Developerzy i testerzy często mają możliwość instalacji wczesnych wersji beta, programów które są dopiero w trakcie tworzenia. Przedstawiamy wam, w jaki sposób zainstalować programy zewnętrzne często zapisane, jako składowe w folderze lub jako pliki *.IPA.

Instalacja jest bardzo prosta. Jeżeli jesteśmy developerami, nie musimy robić dosłownie nic. Jeżeli nie jesteśmy, a otrzymaliśmy program do instalacji, to najprawdopodobniej otrzymamy także specjalny plik mobileprovision upoważniający nas do instalacji. Jeżeli posiadamy tylko plik *.IPA lub folder ze składowymi aplikacji, to ich instalacja będzie możliwa po odpowiedniej modyfikacji przez AppSync, o której pisaliśmy na AppleMobile.pl w innym artykule.

Pliki *.IPA

Uruchamiamy iTunes. Klikamy na Programy. Wyświetli nam się okno z pobranymi aplikacji na nasze urządzenie.

1

Jeżeli nasz program, który chcemy zainstalować jest w formacie *.IPA, wybieramy z menu Plik – Dodaj plik do biblioteki.

2

Wyświetli nam się okno z wyborem pliku. Wskazujemy plik, który ma zostać dodany do bazy, a następnie zainstalowany na urządzeniu. Po wybraniu pliku, pojawi się nam on w oknie wśród innych programów.

3

Foldery z plikami składowymi

W przypadku plików nieskompilowanych, które widoczne są w formie składowych, posegregowanych w folderach z menu Plik wybieramy drugą opcję – Dodaj folder do biblioteki. Wskazujemy folder ze składowymi.

4

Tej samej funkcji możemy użyć, jeżeli w jednym folderze mamy kilka lub nawet kilkanaście aplikacji w formacie *.IPA. Wtedy wszystkie na raz zostaną dodane do biblioteki.

Co zrobić, aby programy znalazły się w urządzeniu?

Podłączamy nasz telefon lub odtwarzacz muzyczny. Wybieramy zakładkę Programy. Poniżej powinny wyświetlić się nasze pulpity z grami. Zanim jednak rozpoczniemy instalację nowych, wart zgrać stare z urządzenia, ponieważ przy synchronizacji nam się one usuną. Wybieramy menu Plik – Przenieś zakupione pozycje z ?nazwa urządzenia?.

5

Następnie wracamy do zakładki programy. Ptaszkami zaznaczamy, które aplikacje mają się znaleźć w pamięci iPhone’a lub iPod?a. Klikamy Synchronizuj.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(2)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *