Home Newsy Szlachectwo zobowiązuje Nowe amplitunery Harman Kardon
Szlachectwo zobowiązuje  Nowe amplitunery Harman Kardon
0

Szlachectwo zobowiązuje Nowe amplitunery Harman Kardon

0

HK 3700_01

Dokładnie 60 lat temu w laboratoriach marki Harman Kardon powstał pierwszy w świecie amplituner, łączący w jedno urządzenie tuner i wzmacniacz. Taka rocznica to dla amerykańskiego producenta doskonały pretekst, by zaprezentować swe najnowsze dzieło – dwa amplitunery stereo HK 3700 i HK 3770.

Harman Kardon już dawno przyzwyczaił nas do oszczędnej, bezpretensjonalnej elegancji swych amplitunerów. I tym razem nie odstąpił od wypracowanego i uznanego kanonu. Podstawowym wyróżnikiem nowych amplitunerów jest ich wszechstronność, cenna zwłaszcza w obrębie domowego centrum rozrywki.

HK 3700_02

Oba mogą czerpać sygnał dźwiękowy z każdego komputera, smartfonu i tabletu, a także z wbudowanego radia AM/FM oraz odtwarzaczy cyfrowych i analogowych. Mamy tu więc pięć wejść analogowych, wejście Phono dla gramofonu, trzy wejścia cyfrowe (1 koaksjalne i dwa optyczne) oraz na przednim panelu gniazdo USB, które pozwala podłączyć nie tylko pamięć flash (z plikami MP3, WMA lub WAV), ale także – za pośrednictwem przewodu – każde urządzenie Apple. To ostatnie odbywa się przez wysokiej rozdzielczości konwerter sygnału cyfrowego na analogowy.

HK 3770_02

Model 3770 wyposażono również w Bluetooth. Furtką, otwierającą amplitunerom dostęp do zasobów sieci domowej, jest DLNA 1.5, a do wielkiego świata radia internetowego – vTuner. Taka paleta opcji powinna zaspokoić potrzeby audiofilów, którzy stawiają na klasyczny, analogowy system audio, ale wzbogacony o ożywczy zastrzyk najnowszych technologii w zakresie połączeń cyfrowych. A wszystko to przy ultra szerokim paśmie przenoszenia (10Hz – 130kHz) i doskonałych parametrach wzmacniacza i sekcji odbiornika AM/FM.

HK 3700

Smaczku dodaje aparatom możliwość sterowania nimi, dzięki bezpłatnej aplikacji, którą można sobie ściągnąć z sieci, z urządzeń pracujących na iOS i Androidzie. Tym, co w znacznej mierze decyduje o różnicy w cenie, jest moc wyjściowa. 3700-ka wyciąga 85W na kanał, podczas gdy wyższy model pompuje w każdy z dwóch kanałów po120W.

HK 3770 – cena 2299 zł, HK 3700 – cena 1799 zł

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)