Ile Internetu w telefonie potrzebują wymagający użytkownicy?

Ile Internetu w telefonie potrzebują wymagający użytkownicy?

Ile Internetu w telefonie potrzebują wymagający użytkownicy?

0

Współcześnie telefon komórkowy nie służy już wyłącznie do dzwonienia czy wysyłania SMS-ów. Duża część osób używa go do korzystania z Internetu. Aby surfowanie w sieci było komfortowe, należy wybrać dobrą ofertę, która daje dostęp do optymalnego pakietu danych.

Internet w telefonie: na kartę czy na abonament?

Internet mobilny w telefonie to dziś praktycznie konieczność. Jest potrzebny nie tylko do rozrywki, np. przeglądania portali społecznościowych, rozmawiania na komunikatorach internetowych ze znajomymi czy oglądania materiałów z portali streamingowych, lecz także do nauki oraz pracy. Aby korzystać z niego bez przeszkód, należy wybrać dobrą ofertę operatora sieci komórkowej, która zapewni dostęp do odpowiedniego pakietu danych. Wyjątkowo duże transfery można otrzymać, zawierając umowę abonamentową. Ma to jednak pewne wady. Przede wszystkim wymaga podpisania długoterminowego zobowiązania (zazwyczaj na 24 miesiące), co jest mało elastycznym rozwiązaniem.

Na rynku dostępne są jednak także oferty na kartę, które coraz częściej stanowią równie atrakcyjne rozwiązanie co abonament. Ze względu na ich dużą liczbę, nawet wymagający odbiorcy znajdą coś, co będzie odpowiadać ich potrzebom. Dobrym przykładem wygodnego i elastycznego Internetu mobilnego jest oferta na kartę Ekstra Match od wirtualnego operatora Mobile Vikings. W jej ramach użytkownik za 35 zł miesięcznie otrzymuje pakiet 30 GB danych. Jeśli w danym okresie rozliczeniowym nie wykorzysta całego przysługującego mu limitu, nadwyżka automatycznie przechodzi na kolejny miesiąc.

Jaki transfer danych internetowych jest potrzebny dla wymagających?

Zanim wybierze się ofertę na kartę lub na abonament, warto określić, jaki pakiet danych jest optymalnym rozwiązaniem w przypadku intensywnego korzystania z Internetu za pośrednictwem telefonu. Osoby spędzające w sieci wiele czasu nie ograniczają się do wysyłania maili czy rozmów tekstowych na komunikatorach, które stanowią bardzo małe obciążenie dla limitu danych. Aby móc określić, jaki pakiet będzie w ich przypadku optymalny, warto wiedzieć, ile transferu zużywają konkretne aktywności:

  • przeglądanie stron WWW (m.in. portali informacyjnych, blogów) – około 60–100 MB na godzinę,
  • korzystanie z popularnych mediów społecznościowych – około 100 MB na godzinę,
  • przeglądanie aplikacji internetowych ze zdjęciami – około 100–150 MB na godzinę,
  • słuchanie muzyki za pośrednictwem internetowych odtwarzaczy – około 50–150 MB na godzinę,
  • prowadzenie rozmowy wideo za pośrednictwem komunikatora – około 200 MB na godzinę,
  • granie w sieci – około 100 MB na godzinę,
  • oglądanie materiałów na serwisach z treściami wideo – od 200 MB do nawet kilku GB na godzinę, w zależności od rozdzielczości,
  • odtwarzanie filmów lub seriali na platformie VOD – od 300 MB na godzinę (w najniższej jakości) do 7 GB (w najwyższej jakości 4K).

Znając przybliżone zużycie danych, każdy użytkownik musi zastanowić się, ile czasu spędza na konkretnych aktywnościach w sieci i na tej podstawie wybrać najlepszy dla siebie limit Internetu. Wymagającym klientom poleca się pakiety zawierające minimum 20–30 GB.