IFA 2010: akcesoria Hama do iPhone 4 oraz iPad’a
0

IFA 2010: akcesoria Hama do iPhone 4 oraz iPad’a

0

Uczestnicy zakończonych kilka dni temu targów IFA 2010 mogli zapoznać się z kilkudziesięcioma akcesoriami Hama do najnowszego telefonu iPhone 4. Niemiecki producent zaprezentował między innymi nowe modele futerałów, uchwytów, ładowarek, słuchawek, rysików, materiałów czyszczących, kabli oraz stacji dokujących.

Wzornictwo nowych akcesoriów Hama zostało dostosowane do wymagań firmy Apple, która określa iPhone 4 mianem „jednej z najpiękniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek wykonała firma” (Steve Jobs podczas konferencji WWDC 2010).

Jednym z ciekawszych akcesoriów do iPhone 4 jest skórzany pokrowiec Hama Business Line z systemem wygodnego wyjmowania. Produkt wyposażono w pasek, który pełni dwie funkcje: chroni iPhone’a przed wypadnięciem z pokrowca, a jednocześnie służy do łatwego wysuwania urządzenia, gdy użytkownik chce z niego skorzystać. Do zapinania wykorzystywany jest zamek magnetyczny. Pokrowiec Business Line oferowany jest w dwóch kolorach: czarnym i białym. W ten sposób odpowiada na potrzeby zarówno kobiet, jak też mężczyzn. Sugerowana przez Hama cena produktu wynosi 59,90 zł.

Dla użytkownik iPhone 4, którzy lubią słuchać muzyki, Hama przygotowała słuchawki z serii „Metal”. Opracowano je z myślą o osobach, które szukają nie tylko dobrze wykonanych, ale także stabilnych dousznych głośniczków. Zestaw „Metal” wyposażono w solidne, a jednocześnie dobrze wyglądające zauszniki. Mają sprawić, żeby słuchawki nie wypadały z ucha nawet podczas szybkiego biegu lub tańca. Kabelki w nowym produkcie Hama pokryto nylonowym, bardzo odpornym tworzywem. Dzięki temu są bardziej wytrzymałe, a jednocześnie nadają kompletowi ekskluzywny wygląd. Zestaw wyposażono w pilota do odbierania i rozłączania rozmów, a także do aktywacji funkcji wybierania głosowego. Gumowe, wyjmowane końcówki głośniczków dopasowują się do kształtu ucha. Sugerowana cena słuchawek „Metal” wynosi 79,90 zł.

Kolejnym produktem dla użytkowników najnowszego smartfonu Apple jest ładowarka samochodowa, która spełni swoje zadanie zarówno w czasie jazdy, jak też na postoju. Urządzenie podłączane jest do gniazda zapalniczki. Wbudowana dioda LED informuje o stanie pracy ładowarki. Specjalny system odcina zasilanie w momencie, gdy bateria jest już naładowana. Sugerowana przez Hama cena ładowarki samochodowej do telefonów iPhone wynosi 59,90 zł.

Podczas targów IFA 2010 Hama zaprezentowała także serię akcesoriów do tabletu iPad. Kolekcja obejmuje: torby w kilku różnych wzorach i fasonach, ochronne folie na ekran, słuchawki, kable, a także rysiki, dzięki którym na ekranie będzie mniej odcisków palców. Jednym z bardziej przydatnych rozwiązań okażą się ponadto sztywne, materiałowe stojaki na iPad’a. Znacznie ułatwiają biurkową pracę z tabletem, a jednocześnie chronią urządzenie przed uszkodzeniami czy zarysowaniami.

Każda z nowych toreb Hama ma specjalne wkładki, które chronią ekran tabletu przed zarysowaniami. Użytkownik iPad’a będzie mógł też skorzystać z kieszonek na przydatne akcesoria, jak słuchawki czy rysiki. Niemiecki producent przygotował również specjalną folię ochronną na ekran tabletu, która w niewielkim tylko stopniu odbija refleksy świetlne.

Właściciele prestiżowego tabletu marki Apple mogą teraz skorzystać także z dedykowanych do tego urządzenia kabli Hama. Z ich pomocą możliwe jest podłączenie iPad’a do samochodowego lub domowego sprzętu audio. Niemiecki producent zaprojektował ponadto serię słuchawek dousznych, których wzornictwo wpisuje się w trendy kreowane przez Apple.

Hama planuje wprowadzanie poszczególnych akcesoriów do iPad’a na polski rynek przez Świętami Bożego Narodzenia.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *