0

IDC: 2013 sądnym rokiem dla iPhone OS?

0

android

Jak zapowiada firma analityczna IDC, już za 3 lata mobilny system giganta internetowego Google – Andorid – wyprzedzi swojego największego rywala – iPhone OS i BlackBerry firmy RIM. Analiza firmy IDC wykazuje, że w 2013 roku, oprogramowanie Android będzie zainstalowane w aż 68 milionach urządzeń mobilnych, co zapewni mu drugie miejsce wśród wszystkich popularnych komórkowych systemów operacyjnych. Pierwsze miejsce ma oczywiście Nokia z Systemem Symbian.

Jak zapewnia IDC, Symbian jeszcze długo nie odda koszulki lidera. Jego pozycja jest póki co niezagrożona za sprawą niezwykłej popularności na świecie. Niestety losy systemów Linux i webOS nie wyglądają zbyt różowo. Ten pierwszy już w najbliższym czasie ustąpi Androidowi, a drugi nie ma szans na walkę z powodu instalowania go jedynie w bardzo mało popularnych urządzeniach firmy Palm.

DSC00144

Ogromny sukces Androida został zauważony wraz z pojawieniem się na rynku telefonu HTC Hero, który jako pierwwszy uzyskał interfejs Sense UI, uznany za jeden z najbardziej intuicyjnych interfejsów w urządzeniach mobilnych. Spory sukces odnotowała także Motorola Droid oraz autorskie urządzenie Google – Nexus One.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *