Home Newsy iCloud Photo zyskuje nową funkcję
iCloud Photo zyskuje nową funkcję
0

iCloud Photo zyskuje nową funkcję

0

Ikona

Ostatnia aktualizacja dla systemu iOS 8 przyniosła wiele ciekawych usprawnień oraz całkiem nowych funkcji, do których zaliczyć trzeba również wsparcie dla opcji iCloud Photo. Webowa odsłona chmury od Apple póki co dodaje możliwość synchronizacji oraz prostego zarządzania zarówno zdjęciami jak i plikami wideo pochodzącymi z jabłkowego sprzętu z poziomu przeglądarki internetowej jedynie w wersji testowej.

Może z niej jednak skorzystać każdy użytkownik, który zarejestrowany jest w usłudze iCloud. W tym celu należy udać się pod niniejszy adres, a wcześniej włączyć w ustawieniach systemowych iOS opcję synchronizacji.

iCloud Photo do niedawna umożliwiał podgląd zdjęć składowanych w pamięci jabłkowych urządzeń w oryginalnej rozdzielczości oraz nieskomplikowane zarządzanie ich bazą polegające na opcji usuwania oraz pobierania z sieci na prywatne urządzenia. Kilka dni temu jednak Apple zaktualizowało swój produkt o funkcję dodawania zdjęć oraz wysyłania ich za pośrednictwem dedykowanego przycisku na prywatne gadżety. Póki co jednak usprawnienie dotyczy wyłącznie fotografii. Piki wideo na ten moment nie są bowiem obsługiwane.

1

iCloud Photo zostanie również najprawdopodobniej zaimplementowane w aplikację Zdjęcia, której premiera datowana jest na przyszły rok. Nowy program ma zastąpić obecne twory Apple, czyli iPhoto oraz Aperture.

Źródło: 9To85Mac 

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)