0

Gunman – najbardziej realistyczna strzelanka tego roku

0

gunman

Najpierw była gra podwórkowa policjanci i złodzieje, później pistolety na kulki. Czasy się zmieniają – grupa Shadowforce stworzyła pierwszy FPS na iPhone’a, który wykorzystuje technologię Augmented Reality. Aplikacja Gunman jest już dostępna w Apple App Store za 2,99 USD. Ja po Nowym Roku obiecuje relację z ustawki, w której będziemy się wykańczać w Gunman’a.


Developerzy z Shadowforce postanowili połączyć możliwości, które daje iPhone z tak zwaną “poszerzoną rzeczywistością”. Stworzyli grę Gunman – jedyny w swoim rodzaju FPS, w którym zamiast strzelania do bandy potworów możemy zmierzyć się ze swoimi znajomymi w realnym świecie. Oczywiście do nikogo tak naprawdę nie strzelamy a większość zabawy odbywa się na ekranie naszych telefonów. Jednak wykorzystanie aparatu fotograficznego iPhone’a w połączeniu z “poszerzoną rzeczywistością” ma dostarczyć nam zupełnie nowych emocji i sprawić, że gra stanie się dużo bardziej realistyczna i wciągająca – czytamy na IDG.pl.

Kilka chwil zabawy z aplikacją dostarczyło mi kilku informacji. Przede wszystkim do dyspozycji mamy dwa tryby rozgrywki – jeden an jednego, gdzie przed rozgrywką wskazujemy kolor, na ktory będzie reagować aplikacja. Jeżeli nasz przeciwnik ma czerwoną koszulkę, wybieramy kolor czerwony. Strzał w obiekty o kolorze czerwonym będzie zaliczany jako trafienie – w obiekty o innych kolorach, jako pudło. Prócz tego dostępna jest rozgrywka przez połączenie WLAN. O tej napiszemy szerzej w teście aplikacji.

Zanim to jednak nastąpi, zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego aplikację i zasady gry.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *