Home Newsy GT Advanced Technologies gotowe na masową produkcję
GT Advanced Technologies gotowe na masową produkcję
0

GT Advanced Technologies gotowe na masową produkcję

0

Ikona

W listopadzie zeszłego roku Apple wraz z firma GT Advanced Technologies postanowiło rozbudować zakład mieszczący się w mieście Mesa w stanie Arizona, który miałby wytwarzać na szeroką skalę szkło szafirowe.

Dotąd materiał ten wykorzystywany był przez producenta z Kalifornii jedynie w znikomych ilościach, a poczynione inwestycje zrodziły spekulacje o wykorzystaniu go do produkcji paneli zabezpieczających wyświetlacz w przyszłych modelach iPhone’a.

Tymczasem wyniki finansowe za drugi kwartał fiskalny firmy GT przynoszą dość ciekawe wnioski. CEO przedsiębiorstwa Tom Gutierrez przy okazji sprawozdania pokusił się także o komentarz, iż prace nad rozbudową fabryki dobiegają już końca, a ona sama gotowa jest na przyjęcie zleceń od Apple.

Choć drugi kwartał fiskalny zakończył się dla firmy GT stratą w wysokości 86 mln dolarów, to jednak fakt ten wynika z kosztów jakie poniesiono na inwestycje. Szacunki co do kolejnego okresu rozliczeniowego są jednak optymistyczne i mają przynieść firmie spore zyski, co może potwierdzać tezę o mającej się niedługo rozpocząć masowej produkcji szkła szafirowego. Apple także do końca października ma wypłacić firmie GT trzecia i ostatnia już transzę pieniędzy objętych kontraktem. Z 578 mln dolarów pozostała kwota 139 mln dolarów jakie zasilą konto fabryki jeszcze w tym roku.

Spore zapotrzebowanie na szkło szafirowe może wbrew plotkom sugerować masowe wykorzystanie tego surowca do paneli mających znaleźć się w iPhone 6. Być może doniesienia o szkle szafirowym dostępnym jedynie w droższych modelach większego z modeli iPhone’a to tylko zwykła mrzonka.

Źródło: AppleInsider

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)