Home Newsy Główny bohater konferencji, czyli iPhone X
Główny bohater konferencji, czyli iPhone X
0

Główny bohater konferencji, czyli iPhone X

0

Po raz kolejny liczne przecieki związane z konferencją i zaprezentowanym na niej flagowym modelem iPhone’a okazały się bardzo trafne. Można nawet śmiało napisać, że zaskoczenia nie było, choć jest z czego się cieszyć. Jubileuszowy model jabłkowego smartfona nazwany został iPhone X i posiada wszystkie te cechy, z którymi obcowaliśmy przy okazji rozmaitych doniesień publikowanych w ostatnich tygodniach.

Urządzenie posiada niemalże pozbawiony ramek przedni panel, na którym dumnie eksponuje się ekran OLED o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości 2436 x 1125 pikseli. Ta ostatnia nazwana została przez Apple Super Retina Display. Wyświetlacz wspiera technologię HDR10 i Dolby Vision. W przedniej części urządzenia zabrało także przycisku Home stąd obsługa systemu na ekranie iPhone X odbywa się za pomocą dedykowanych gestów.

W górnej części wyświetlacza znajduje się wycięcie, w którym producent umieścił głośnik, kamerę oraz skomplikowany zestaw czujników skanera twarzy ochrzczonego mianem Face ID. W skład tego komponentu wchodzą między innymi nadajnik i odbiornik światła podczerwonego, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy oraz kamera. Takie rozwiązanie wymusiło też podział paska stanu w systemie iOS 11 na dwie części. Face ID działa bardzo sprawnie i tak jak spekulowano może on być wykorzystany zarówno do odblokowywania urządzenia jak i autoryzacji zakupów dokonanych z użyciem usługi Apple Pay. Ten element konstrukcji pozwoli też na zabawę z nową funkcją w systemie iOS 11, czyli animowanymi ikonami emoji, które reagują na mimikę użytkownika.

Pod obudową nowego smartfona znalazł się procesor A 11 Bionic wyposażony w sześć rdzeni, wspierany przez 3GB pamięci RAM, a także moduł ładowania indukcyjnego. Co ciekawe oraz wbrew wcześniejszym obawom technologia ta wspiera standard Q1, co oznacza szybszy czas ładowania akumulatora oraz wsparcie dla ładowarek zewnętrznych producentów. Niestety dedykowana podstawka AirPower pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku.

W tylnej części znalazł się podwójny aparat z matrycami o rozdzielczości 12 megapikseli rozmieszczonymi pionowo. W ręce użytkowników oddano także nowe filtry kolorów, optyczną stabilizację obrazu w obydwu obiektywach oraz lampę błyskową True Tone.

Nowe urządzenie oferowane jest w dwóch wersjach pojemności dysku 64 oraz 256 GB. W Polsce standardowa wersja kosztować będzie 4979 zł. Smartfon pojawi się w sprzedaży 3 listopada. Pre-ordery możliwe będą od 27 października.

 

Główny bohater konferencji, czyli iPhone X

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)