Home Newsy Gdzie znaleźć najlepsze oferty na abonament i na kartę?
Gdzie znaleźć najlepsze oferty na abonament i na kartę?

Gdzie znaleźć najlepsze oferty na abonament i na kartę?

0

Czasy, w których obecnie żyjemy, wymagają od wielu z nas pilniejszego przyjrzenia się wydatkom. Gdy szukamy sposobów na znalezienie oszczędności, na pewno jednym z głównych punktów są środki przeznaczane na usługi telefoniczne. Choć ceny (mimo inflacji) na razie drastycznie nie rosną, potencjalne zmniejszenie wydatków może przynieść tak potrzebną ulgę dla naszego portfela. Zachęcam Cię do przeczytania garści porad na temat tego, jak możesz oszczędzić na telefonie komórkowym praktycznie nie ruszając się z domu.

Spis treści

1. Rankingi ofert komórkowych

2. Tańszy i mało znany operator czy droższa sieć?

3. Zamawiać w salonie operatora czy przez Internet?

Rankingi ofert komórkowych

Poszukiwanie nowego, tańszego operatora może przyprawiać o ból głowy. Każdy z nich ma w swojej ofercie co najmniej kilka zróżnicowanych propozycji. Zdecydowanie łatwiej byłoby mieć je wszystkie pod ręką, w jednym miejscu. A jeszcze lepiej, gdyby ktoś zdjął z nas cały ciężar zastanawiania się, czy dana taryfa jest warta uwagi, czy nie.

Na szczęście istnieją już w Internecie rozwiązania, które szybko i za darmo pomogą Ci znaleźć i porównać między sobą oferty komórkowe. To portale internetowe, które specjalizują się w umieszczaniu ich w specjalnych rankingach lub porównywarkach.

Jednym z takich serwisów jest jakaoferta.pl. Znajdziesz tam skrupulatnie wybrane i ocenione abonamenty oraz oferty na kartę. Warto zapoznać się z tymi materiałami, bo pomogą Ci one w łatwy sposób zdecydować, która oferta jest warta Twojej uwagi – i to nie tylko ze względu na niską cenę.

Propozycje operatorów oprócz standardowych usług obejmują dodatki i bonusy. Do najczęstszych z nich należą wliczone w cenę subskrypcje telewizji czy serwisów takich jak Legimi, Tidal czy Disney+. Warto wiedzieć, która z firm rozpieszcza tym swoich klientów.

Zajrzyj więc do rankingów ofert na abonament czy rankingów propozycji na kartę. By ułatwić podjęcie decyzji, serwis co miesiąc wybiera najlepsze 5 z nich. Choć oczywiście znajdziesz tam dużo więcej taryf czy pakietów różnych sieci z rodzimego rynku.

Tańszy i mało znany operator czy droższa sieć?

Innym problemem, z którym musimy się zmierzyć, jest kwestia zaufania odpowiedniej firmie. Mamy czterech głównych graczy – Play, T-Mobile, Orange i Plus. Ale oprócz tego istnieje wielu mniejszych operatorów, którzy starają się walczyć o naszą uwagę i pieniądze. Tylko czy są oni ogóle jakąś rozsądną alternatywą?

Tego możesz dowiedzieć się na przykład z opinii, które serwis skrupulatnie zbiera. Co ciekawe, znacznie więcej słów krytyki znajdziesz w stosunku do wspomnianych wcześniej, znanych sieci. Te mniejsze nierzadko starają się dużo bardziej o to, by zadowolić swoich klientów. Mają przecież trudną konkurencję.

Na mniejszych operatorów warto więc zwrócić uwagę. Szczególnie wtedy, gdy zależy nam na obsłudze klienta. Tutaj przoduje Mobile Vikings – coraz szerzej znana sieć, z którą warto się zapoznać.

Oprócz opinii na jakaoferta.pl znajdziesz też recenzje niektórych dostawców. Usługi, które nie tak dawno temu weszły na rynek (takie jak Orange Flex czy Heyah 01), wymagają skrupulatnej oceny. Artykuły te przydadzą Ci się, gdy poszukujesz rzetelnej odpowiedzi na pytanie, czy warto skorzystać z konkretnej oferty.

Zamawiać w salonie operatora czy przez Internet?

Jeśli jesteś przywiązany do kupowania usług od sieci w salonie, to muszę Cię zmartwić. Wiele firm dorzuca specjalne promocje dla tych, którzy decydują się na zakup online. Na przykład sieć Orange oferuje dodatkowe 3 miesiące gratis, a nie tak dawno Play miał zniżkę 10 złotych co miesiąc.

W salonie też trudniej będzie odnaleźć oferty takich marek jak nju mobile czy Plush. Co prawda należą one do dużych sieci, ale ich niższa cena bierze się właśnie stąd, że nie uświadczysz ich jawnej obecności w punktach obsługi. Prawie całość sprzedaży prowadzona jest przez Internet – co jest oszczędnością i dla firmy, i dla Ciebie.

Zamawianie przez Internet wcale nie jest takie trudne i nie różni się wiele od robienia zakupów online. Stąd nie trzeba się go obawiać. Tym bardziej, że korzystając z rankingów w łatwy sposób można przejść na stronę konkretnej sieci. Jeden klik przy opisie oferty i gotowe!

Zachęcam Cię więc do oszczędzania w ten właśnie sposób – nie tylko swoich pieniędzy, ale też i czasu. Gdy sytuacja z inflacją unormuje się, Ty nadal pozostaniesz z tańszą i nierzadko lepszą ofertą, którą znalazłeś bez większego trudu.

5/5 - (1 vote)
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.