Home Newsy Garść plotek o nowych iPadach i MacBookach
Garść plotek o nowych iPadach i MacBookach
0

Garść plotek o nowych iPadach i MacBookach

11
0

W sieci pojawił się kolejny raport przygotowany przez Marka Gurman’a nawiązujący treścią do premier przyszłych urządzeń od Apple. Tym razem jednak autor doniesień skupia się na kolejnych odsłonach iPada oraz MacBooka.

Za około tydzień będziemy świadkami prezentacji nowych modeli iPhone’a. Zostaną one zaprezentowane podczas konferencji jaka rozpocznie się już 7 września. Tego dnia również światło dzienne może ujrzeć następca Apple Watcha pierwszej generacji oraz prawdopodobnie poznamy dokładną datę debiutu finalnych wersji oprogramowania systemowego macOS Sierra, iOS 10, watchOS 3 oraz tvOS 10.

Treść opublikowanego raportu potwierdza plotki dotyczące przyszłorocznej premiery kolejnych odsłon iPada Pro. Urządzenia te mają pojawić się w ofercie dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku. Szacuje się, iż nastąpi to w okolicach marca. Co ciekawe jabłkowy tablet ma ukazać się w trzech wersjach: z ekranem o przekątnej 12,9 cala, 10,5 cala oraz 9,7 cala. Urządzenia dostaną wsparcie dla nowych funkcji systemowych dedykowanych profesjonalistom. Świeże opcje skupiać się mają przede wszystkim na wykorzystaniu rysika Apple Pencil, którym będzie można dodawać adnotacje we wszystkich natywnych aplikacjach oprogramowania iOS.

Można spodziewać się również nowych funkcji związanych z ekranem iPada Pro, które umożliwią szybsze niż dotychczas przewijanie obrazu, czy powiększanie go. Prawdopodobnie opcje te pojawią się przy okazji wydania jednej z większych aktualizacji dla systemu iOS 10.

Ten sam raport w drugiej części skupia się na premierach przenośnych komputerów od Apple. Rzekomo jeszcze w tym roku w okolicach października do oferty trafią nowe MacBooki Pro z wbudowanym panelem OLED, a także nowe MacBooki Air. Maszyny zostaną wyposażone w złącza USB C i zostaną przeprojektowane pod kątem designu. Równolegle w portfolio Apple znajdą się odświeżone wersje komputerów stacjonarnych iMac. Urządzenia te dostaną jedynie nowsze podzespoły.

Źródło: Bloomberg

 

Garść plotek o nowych iPadach i MacBookach

(11)

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)