Home Newsy Garmin víago- kompleksowa aplikacja nawigacyjna już od 1,99 $
Garmin víago- kompleksowa aplikacja nawigacyjna już od 1,99 $

Garmin víago- kompleksowa aplikacja nawigacyjna już od 1,99 $

0

Garmin viago

Aplikacja víago oferuje sprawdzone rozwiązania nawigacyjne Garmin i funkcje premium dostępne w ramach dodatkowych pakietów.

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), światowego lidera w dziedzinie nawigacji satelitarnej, prezentuje víago – aplikację nawigacyjną na urządzenia iPhone i z systemem Android dostępną w cenach rozpoczynających się od 1,99 USD. Aplikacja Garmin víago oferuje zaawansowane funkcje nawigacyjne niedostępne w bezpłatnych aplikacjach, które ułatwiają orientację w terenie nawet w najbardziej wymagających warunkach. Aplikacja korzysta z map typu ?off-board?, obejmujących wiele regionów świata.

Oprócz danych mapowych, kierowcy zyskują dostęp do przydatnych informacji, takich jak bieżąca prędkość i ograniczenia prędkości, informacje o pogodzie, informacje o natężeniu ruchu ulicznego wyświetlane bezpośrednio na mapie. Dostępne są również funkcje nawigacyjne, takie jak asystent wyboru pasa ruchu oraz realistyczny widok skrzyżowań. Użytkownicy mogą również skorzystać z dodatkowych funkcji premium, takich jak dostępne do pobrania mapy (Maps to Go), które nie wymagają transmisji danych by korzystać z nawigacji; informacje o ruchu otrzymywane w czasie rzeczywistym wraz z opcją automatycznej zmiany trasy, nawigację miejską uwzględniająca transport publiczny; widok terenu w 3D i wiele innych.

Víago to pierwsza aplikacja nawigacyjna na smartfon, która obsługuje funkcję Garmin Real Directions (do nabycia poprzez aplikację), umożliwiającą wskazywanie drogi z wykorzystaniem charakterystycznych punktów orientacyjnych, np. budynków, znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

Aplikacja Garmin víago korzysta z danych mapowych typu ?off-board? udostępnianych przez HERE. Intuicyjny interfejs umożliwia szybki i wygodny odczyt map, a funkcja wyznaczania trasy z wieloma przystankami pozwala na zaplanowanie podróży dodając do niej kilka celów. Korzystając z víago, kierowcy zyskują również dostęp do informacji o prognozie pogody na najbliższe 3 dni łącznie z informacją o warunkach pogodowych panujących u celu podróży. Aby dostosować aplikację do własnych potrzeb i rozszerzyć jej funkcjonalność, kierowcy mogą skorzystać z dodatkowych funkcji premium, takich jak: asystent pasa ruchu czy realistyczny widok skrzyżowań, zawczasu informujące kierowcę o tym, który pas powinien zająć aby wybrać właściwy skręt. Obok informacji Informacje o ograniczeniach prędkości są dogodnie wyświetlane obok prędkości bieżącej.

Oprócz podróży samochodem, użytkownicy mogą skorzystać z wyboru opcji nawigacji pieszej, zawierającej również informacje dotyczące transportu publicznego.

Funkcje Premium

Aplikacja Garmin víago posiada szereg dodatkowych funkcji premium dostępnych po wykupie opcjonalnych pakietów:

  • Mapy typu ?onboard? (Maps to Go), które są przechowywane bezpośrednio w pamięci smartfona, pozwalając korzystać z funkcji nawigacyjnych nawet na obszarach, gdzie zasięg sieci komórkowej jest ograniczony, unikając dodatkowo problemów z ograniczonym transferem danych. Możliwość zapisania wybranych map pozwala oszczędzić miejsce w pamięci urządzenia.  Maps to Go dostępne są dla wielu regionów z całego świata, pozwalają unikać opłat roamingowych podczas podróży za granicę. Zakupu mapy można wygodnie dokonać w ramach víago, nie ma konieczności pobierania dodatkowych aplikacji.
  • Garmin Real Directions ? rozwiązanie oferowane wyłącznie przez firmę Garmin, polegające na wykorzystywaniu we wskazówkach nawigacyjnych bardziej naturalnych i intuicyjnych punktów orientacyjnych, np. charakterystycznych budynków (?Skręć w prawo za restauracją?), znaków drogowych, czy sygnalizacji świetlnej zamiast nazw ulic, które trudno śledzić.
  • Aktywny Asystent Pasa Ruchu – funkcja ułatwiająca nawigowanie przez skomplikowane skrzyżowania i węzły komunikacyjne za pomocą animowanych wskazówek wyświetlanych obok widoku mapy, ułatwiających zajęcie właściwego pasa.
  • Traffic Live – użytkownicy automatycznie kierowani są na trasy omijające zatory drogowe na podstawie historycznych danych o ruchu oraz danych otrzymywanych w czasie rzeczywistym od innych kierowców.
  • Widok panoramiczny pozwala korzystać z widoku terenu w 3D wyświetlanego w oparciu o bazy danych NASA, co umożliwia intuicyjną wizualną orientację w terenie.
  • Urban Guidance – umożliwia poruszanie się po dużych miastach pieszo lub środkami transportu publicznego, oferuje także informacje o transporcie publicznym wraz ze szczegółowymi rozkładami dla poszczególnych przystanków.

Użyteczne akcesoria

Aplikacja Garmin víago jest kompatybilna z Garmin HUD, który umożliwia wyświetlanie wskazówek nawigacyjnych na przedniej szybie auta. HUD może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze i zredukowania problemu rozproszenia uwagi kierowcy, oferując czytelne wskazówki nawigacyjne dostępne w polu widzenia. Garmin ma w swojej ofercie także różne typy uchwytów, pozwalających bezpiecznie umocować smartfon w samochodzie podczas korzystania z nawigacji.

Cena i dostępność produktu

Garmin víago jest już dostępny na Google Play i w App Store w promocyjnej cenie 0,99 USD (cena poza promocją: 1,99 USD) aż do 7 lipca 2014 r. Cena pakietów Premium waha się od 4,99 USD do 19,99 USD. Maps to Go i usługa Traffic Live są o 50% tańsze w okresie promocyjnym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie garmin.com/viago.

 

 

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)