Home Newsy Funkcja blokady aktywacji w iOS 7, a statystyki kradzieży
Funkcja blokady aktywacji w iOS 7, a statystyki kradzieży
0

Funkcja blokady aktywacji w iOS 7, a statystyki kradzieży

0

Ikona 1

Jeszcze niespełna rok temu dane policyjne dotyczące smartfonów najchętniej obieranych za cel przez złodziei blado wypadały na tle jabłkowej słuchawki. iPhone wówczas zdecydowanie dominował na niechlubnej liście urządzeń będących częstym przedmiotem grabieży.

Dziś sytuacja wygląda już znacznie lepiej, a do spadku statystyk miała przyczynić się funkcja blokady aktywacji skradzionego urządzenia, udostępniona w aplikacji Znajdź mój iPhone. Opcja zdalnej dezaktywacji skuteczna jest także podczas próby reinstalacji oprogramowania i usunięcia zeń wszelkich danych poprzedniego właściciela, czyniąc sprzęt kompletnie bezużytecznym.

Jak informują organy policyjne z USA i Wielkiej Brytanii proceder kradzieży jabłkowego smartfona wyraźnie zelżał. Tylko w USA odnotowano o 19 % mniejszy udział iPhone’a w przestępczym incydencie, zaś na wyspach brytyjskich spadek ten osiągnął poziom 24 %. Mniejsza skuteczność złodziei może także mieć związek z większą świadomością właściciela urządzenia, bowiem w zeszłym roku na szeroką skalę prowadzona byłą akcja policji uświadamiająca jak postępować w sytuacji jego utraty.

Źródło: Bits/The New York Times

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)