Foxconn chce podwyższyć cenę produkcji produktów Apple
1

Foxconn chce podwyższyć cenę produkcji produktów Apple

1

Firma Foxconn, która produkuje w Chinach na masową skale produkty Apple, zamierza jeszcze w październiku podnieść ceny produkcji dla niektórych swoich klientów. Podwyżki nie ominą także firmy Apple. Czyżby czekały nas droższe urządzenia z logiem jabłka?

Informację o tym, że fabryka Foxconn zamierza podnieść ceny produkcji dla swoich klientów pochodzą od analityka Citibanku, Changa Kaiweia oraz serwisu informacyjnego Reuters, który opiera swoje przypuszczenia na podstawie chińskiej prasy.

W tej chwili jednak nie wiadomo czy ta wiadomość jest prawdziwa, ale nie zdziwię się jeśli tak się stanie. W ostatnim dniach w prasie można było poczytać, że Foxconn zamierza podnieść pensje swoich pracownikom, a także zatrudnić psychologów. W ten sposób ma się skończyć fala samobójstw.

Takie wydatki nie mogą tylko dotknąć kieszeni Foxconn i dlatego zamierzają podwyższyć ceny produkcji dla swoich klientów.

Osobiście na razie nie oczekiwałbym, że Apple podwyższy ceny swoich produktów, ponieważ obecnie i tak ich marża jest bardzo wysoka.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *