0

Fox News potwierdza – 26 stycznia wielka impreza Apple

0

dziad_imac

Jak donosi serwis internetowy telewizji FOX NEWS, 26 stycznia 2010 roku już na pewno odbędzie się duży event zorganizowany przez giganta z Cupertino. Cała impreza ma być w całości poświęcona urządzeniom mobilnym Apple, takim jak odtwarzacze muzyczne iPod, telefony iPhone oraz wyczekiwany od dłuższego czasu tablet, który najprawdopodobniej będzie nazwany iSleate.

Dokładnie nie wiadomo, czego możemy się spodziewać na pierwszej hucznej imprezie producenta w tym roku. W mediach sporo się mówi o nowym urządzeniu mobilnym – dotykowym tablecie, który ma pozwalać na czytanie internetowych książek, jednak będzie zdecydowanie bardziej zaawansowany niż ebooki znane do tej pory.

tablet3

Apple znów udało się zbudować napięcie, jakie towarzyszyło przy premierze telefonu iPhone, czy później przy pojawieniu się oprogramowania o numerze 3.0. Obecnie tak na prawdę, nie wiadomo nic o nowym urządzeniu, prócz kilku plotek rozpowiedzianych przez osoby blisko związane z Apple. Najprawdopodobniej będzie to urządzenie z ekranem 10,6″, które nie będzie posiadało sprzętowej klawiatury, a jedynie klawiaturę wyświetalną bezpośrednio na ekranie – coś na kształt edytora tekstu w iPhone OS.

Zagadką jest też sama nazwa iSlate, która pojawiła się w kilku wywiadach w mediach międzynarodowych. Przypominamy, że producent już kiedyś użył bardzo zbliżonej nazwy urządzenia – był nim MessageSlate. Urządzenie to, bazowało na technologii wykorzystanej w organizerze Newton, jednak nigdy nie pojawiło się w sprzedaży. Jaki będzie nowy tablet i czy w ogóle zostanie pokazany na najbliższym evencie, dowiemy się już 26 stycznia. W ten dzień najprawdopodobniej możemy się spodziewać kolejnej aktualizacji dla iPhone’a oraz iPod’a Touch – 3.1.3, której numer całkiem nie dawno pojawił się w doniesieniach.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *