Home Newsy Fitbit ogłasza współpracę z Radą ds. Promocji Zdrowia w Singapurze
Fitbit ogłasza współpracę z Radą ds. Promocji Zdrowia w Singapurze
0

Fitbit ogłasza współpracę z Radą ds. Promocji Zdrowia w Singapurze

0

Fitbit ogłasza współpracę z Radą ds. Promocji Zdrowia w Singapurze.

 

SAN FRANCISCO – 21 sierpnia 2019 – Fitbit ogłosił współpracę z Singapurską Radą ds. Promocji Zdrowia, która ma na celu poprawę zdrowia publicznego w ramach projektu Smart Nation. Jest to pierwsza na świecie integracja cyfrowej platformy zdrowotnej i ubieralnych urządzeń Fitbit z krajowym programem zdrowia publicznego. Inicjatywa o nazwie Live Healthy SG, dzięki wykorzystaniu nowych technologii oraz danych, ma pomóc obywatelom żyć zdrowiej w wyniku trwałej zmiany nawyków. Live Healthy SG została zaprojektowana specjalnie dla Singapuru przez Fitbit we współpracy z HPB. Inicjatywa  jest skierowana do osób w każdym wieku, niezależnie od ich stanu zdrowia, korzystających z urządzeń Fitbit i nowej usługi Premium, która zostanie wprowadzona do sprzedaży na wybranych rynkach na całym świecie tej jesieni.

 

Inicjatywa Live Healthy SG została wprowadzona w ramach projektu Smart Nation, który ma na celu transformację kluczowych dla społeczeństwa sektorów, w tym opieki zdrowotnej, za pomocą innowacyjnych technologii. Singapur, który posiada  sprawny system opieki zdrowotnej składający się z wysokiej jakości usług, światowej klasy infrastruktury i wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia,  jest uznawany za jeden z najzdrowszych krajów na świecie. Jednak, podobnie jak wiele narodów, kraj ten stoi w obliczu rozwoju chorób przewlekłych, takich jak nadciśnienie, cukrzyca typu 2 i rak. Inicjatywa Live Healthy SG jest odpowiedzią na to wyzwanie. W celu zmiany nawyków w społeczeństwie, a tym samym poprawy zdrowia publicznego, wykorzystano technlogię oraz produkty Fitbit.

Fitbit ogłasza współpracę z Radą ds. Promocji Zdrowia w Singapurze

Sektor zdrowia publicznego stanowi znakomitą okazję do wprowadzania innowacji. W inicjatywach wprowadzanych przez Radę ds. Promocji Zdrowia coraz częściej wykorzystujemy nowe technologie, a także dane pochodzące projektów, takich jak np. National Steps Challenge. HPB będzie nadal wdrażać ogólnokrajowe programy mające na celu zachęcanie i wspieranie obywateli Singapuru w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Jednocześnie zamierzamy pracować z innowatorami z branży, takimi jak Fitbit, nad dodatkowymi działaniami w zakresie wykorzystania technologii w celu zapewnienia obywatelom spersonalizowanych porad i wskazówek, aby mogli oni przejąć kontrolę nad własnym zdrowiem. Uczestnicy tego programu mędą mogli skorzystać z narzędzi Fitbit, które dzięki sztucznej inteligencji zachęcają do aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i lepszej jakości snu. Zebrane dane pomogą nam wzbogacić programy promocji zdrowia HPB,” komentuje Zee Yoong Kang, CEO Rady ds. Promocji Zdrowia.

 

Live Healthy SG wykorzysta ekosystem urządzeń ubieralnych, oprogramowania i usług, w tym programów, wskazówek i indywidualnego coachingu zdrowotnego 1: 1, który będzie oferowany za pośrednictwem nowej usługi Fitbit Premium. Uczestnicy otrzymają dynamiczne i spersonalizowane wskazówki, które pomogą zmotywować ich do wprowadzenia zdrowszych nawyków i osiągnięcia lepszych wyników w zakresie aktywności fizycznej, snu, odżywiania i dobrego samopoczucia.

 

Fitbit ogłasza współpracę z Radą ds. Promocji Zdrowia w Singapurze.

Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.