Home Newsy FIRMA BOSE PRZEDSTAWIA GŁOŚNIK SOUNDLINK COLOUR BLUETOOTH ORAZ SŁUCHAWKI NAUSZNE SOUNDLINK BLUETOOTH
FIRMA BOSE PRZEDSTAWIA GŁOŚNIK SOUNDLINK COLOUR BLUETOOTH ORAZ  SŁUCHAWKI NAUSZNE SOUNDLINK BLUETOOTH
0

FIRMA BOSE PRZEDSTAWIA GŁOŚNIK SOUNDLINK COLOUR BLUETOOTH ORAZ SŁUCHAWKI NAUSZNE SOUNDLINK BLUETOOTH

0

Ikona

Firma Bose poinformowała o dwóch nowych produktach, które wzbogacą popularną serię mobilnych rozwiązań audio SoundLink: głośniku SoundLink Colour Bluetooth, najbardziej przystępnym cenowo głośniku z gamy SoundLink firmy Bose, a także słuchawkach nausznych SoundLink Bluetooth, które są pierwszym tego typu rozwiązaniem w ofercie firmy Bose.  Obydwie propozycje to połączenie jakości, z której znana jest firma Bose, nowych funkcji oraz wyglądu.

Głośnik SoundLink Colour Bluetooth

Głośnik SoundLink Colour Bluetooth to całkowicie nowa konstrukcja, która zachowuje wszystkie zalety serii SoundLink. Waży zaledwie 570 g, a jego wymiary to 12,8 cm szerokości, 5,3 cm głębokości i 13,5 cm wysokości. Dzięki temu łatwo mieści się w torebce, plecaku, a nawet w ręce.  Tworząc ten głośnik, inżynierowie Bose zastosowali dwa przeciwstawne, pasywne radiatory akustyczne z dwoma wysokowydajnym przetwornikami, które zapewniają pełny zakres brzmienia, w tym głębokie basy.  Dzięki niewielkim rozmiarom i dużej wydajności głośnik SoundLink Colour umożliwia bezproblemowe oraz głośne odtwarzanie w dowolnym miejscu.

Łatwość obsługi sprawia, że głośnik SoundLink Colour Bluetooth szybko stanie się nieodłącznym towarzyszem. Można połączyć go bezprzewodowo ze smartfonem, tabletem lub innym urządzeniem Bluetooth, a komunikaty głosowe – dostępne w kilku językach – ułatwiają konfigurację i identyfikację podłączonych źródeł dźwięku.  Po wyłączeniu głośnik SoundLink Colour zapamiętuje ostatnie osiem urządzeń, z którymi był parowany. Po ponownym włączeniu automatycznie łączy się z dwoma najczęściej używanymi urządzeniami – iPhone, iPad, Android lub innym urządzeniem Bluetooth. Przełączanie między źródłami jest możliwe bez odłączania, podłączania i ponownego parowania.  Najważniejsze elementy sterujące umieszczono na obudowie produktu. Aby zapewnić jeszcze większą wszechstronność, w tylnej części umieszczono dodatkowe wejście stereo 3,5 mm.

słuchawki_SLOEB

Głośnik SoundLink Colour Bluetooth przetrwa każdą imprezę i odtworzy nawet bardzo długą listę utworów.  Dzięki zastosowaniu akumulatora litowo-jonowego muzyka może być odtwarzana nawet przez osiem godzin bez przerwy, a pełne naładowanie, z wykorzystaniem większości źródeł zasilania USB, trwa zaledwie trzy godziny. Poddaną wyczerpującym testom obudowę wykonano z elastomeru i plastiku, w kolorze czarnym, białym, niebieskim, czerwonym oraz miętowym.

Słuchawki on-ear SoundLink Bluetooth

Nowe słuchawki nauszne SoundLink Bluetooth wyznaczają nowy poziom jakości słuchawek Bluetooth.  Generują wyraźny, mocny dźwięk, wyposażono je w nowe funkcje, a ich konstrukcja jest lżejsza i wygodniejsza niż w przypadku zwykłych słuchawek Bluetooth.

W zakresie wydajności dźwięku słuchawki SoundLink Bluetooth są porównywalne ze słuchawkami przewodowymi Bose. Funkcja aktywnej korekcji dźwięku i technologia TriPort firmy Bose pozwalają osiągnąć znacznie bardziej wyważone brzmienie.  Częstotliwości średnie i wysokie są naturalne, a niskie – szczegółowe i pełne. Słuchawki nie posiadają żadnych przewodów ani kabli, dzięki czemu można swobodnie odbierać połączenia z telefonu, cieszyć się filmem lub słuchać muzyki.

Opracowano je z myślą o lepszej jakości rozmów telefonicznych w dowolnym otoczeniu. Nowy system dwóch mikrofonów eliminuje zakłócenia, takie jak odgłosy wiatru, dzięki czemu rozmówca słyszy Ciebie, a nie hałas otoczenia. Technologia inteligentnej regulacji dźwięku automatycznie dopasowuje głośność do siły głosu i natężenia hałasów w tle, pozwalając wyjść z cichego budynku na zatłoczoną ulicę bez przerywania rozmowy.

Słuchawki nauszne SoundLink Bluetooth wyposażono w nowe funkcje i uproszczono ich obsługę tak, że może z nich korzystać każdy.  Można je podłączyć jednocześnie do dwóch urządzeń i przełączać między nimi, dzięki czemu możliwe jest oglądanie filmu na ekranie tabletu oraz pozostawanie w kontakcie za pomocą smartfona.  Proste komunikaty głosowe informują, kto dzwoni, a także powiadamiają o stanie akumulatora i podłączonych źródłach dźwięku. Dzięki umieszczeniu elementów sterujących na nauszniku wszystko jest pod kontrolą: włączanie i wyłączanie zasilania, odbieranie i kończenie rozmów, regulowanie głośności, odtwarzanie/wstrzymywanie oraz przełączanie utworów. Wszystko to bez konieczności sięgania po telefon.

We Are The Rhoads Client: BOSE

Słuchawki on-ear SoundLink Bluetooth stworzono z myślą o intensywnym trybie życia.  W ich konstrukcji zastosowano wytrzymałe, odporne na uderzenia materiały, wzmocniony włóknem szklanym nylon oraz stal nierdzewną – a mimo to ważą zaledwie 152,6 g. Opracowano je z myślą o wygodnym noszeniu przez wiele godzin – użyto miękkich poduszek nausznych, a pałąk wykonano z materiałów znanych z samochodów wysokiej klasy.  Aby ułatwić ich przechowywanie, słuchawki można swobodnie złożyć i umieścić w dopasowanym pokrowcu.  Słuchawki SoundLink Bluetooth są dostępne w kolorze czarnym i białym. Ładowanie przebiega bezproblemowo – pełna bateria, naładowana za pomocą dołączonego kabla USB zapewnia 15 godzin pracy, kolejne 2 godziny można uzyskać po podłączeniu słuchawek do zasilania na 15 minut.

Historia produktów Bose SoundLink

Głośniki Bose SoundLink są powszechnie uznawane za wyznacznik jakości w kategorii mobilnych urządzeń audio.  Pierwszy mobilny głośnik SoundLink, którego premiera miała miejsce w 2011 r., w krótkim czasie zrewolucjonizował rynek głośników Bluetooth. W 2012 r. urządzenie unowocześniono, dzięki czemu oferowało jeszcze lepszą jakość dźwięku.  W czerwcu 2013 r. głośnik SoundLink Mini Bluetooth dołączył do oferty produktów i błyskawicznie stał się najpopularniejszym w segmencie urządzeń ultraprzenośnych.  Na początku roku 2014 światło dzienne ujrzał głośnik SoundLink Bluetooth III, który ponownie ustanowił nowe standardy jakości, oferując lepszy dźwięk, dłuższą pracę oraz wytrzymałą konstrukcję. Nowy wygląd można było uzupełnić o kolory dzięki dostępnym akcesoriom.  Dziś do tej rodziny dołączają nowe modele: głośnik SoundLink Colour Bluetooth, najbardziej przystępny cenowo i najlżejszy głośnik w ofercie, oraz słuchawki SoundLink Bluetooth, stanowiące uzupełnienie gamy produktów do osobistego odbioru bezprzewodowego.

Ceny i dostępność

Głośnik SoundLink Colour Bluetooth i słuchawki on-ear SoundLink Bluetooth będą dostępne w zalecanej cenie detalicznej, odpowiednio, 579 PLN i 1049 PLN.  Słuchawki SoundLink Bluetooth będą dostępne od 15 września 2014 r. Zamówienia przedpremierowe na głośnik SoundLink Colour Bluetooth rozpoczynają się dziś. Produkt będzie dostępny od 25 września 2014 r. Aktualne słuchawki Bose AE2w Bluetooth uzyskają nową nazwę – słuchawki SoundLink around-ear Bluetooth ? a ich cena pozostanie na poziomie 1049 PLN.

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)