Filmy w DivX na iPhone OS

0

Zamiast konwertować filmy do obsługiwanego przez iPhone’a i iPoda formatu, można w bardzo prosty sposób zmusić go do odtwarzania filmów w popularnym formacie DivX. Wystarczy, że nasz telefon lub odtwarzacz przeszedł Jailbreake, dzięki któremu możliwe będzie dogranie potrzebnych plików.

Wystarczy, że z Cydii pobierzemy aplikację yxflash. Pozwala ona na oglądanie filmów w najpopularniejszym formacie filmowym na komputery PC. Filmy najłatwiej ładować do telefonu przy użyciu najnowszej wersji Total Commandera (minimum 7.02a) oraz specjalnej wtyczki T-PoT. Program Total Commander oraz wtyczkę pobierzesz z naszego Download na www.t-k.pl. Po zainstalowaniu Total Commandera klikamy – Konfiguracja – Opcje – Wtyczki. Następnie klikamy Wtyczka systemu plików (WFX).

7

Następnie klikamy Dodaj i wybieramy nasz plik wtyczki T-PoT (trzeba go wcześniej wypakować z archiwum rara). Po wybraniu wciskamy OK.

8

Następnie wciskamy ikonę sieci. Pojawi się w niej ikona naszej wtyczki T-PoT. Podłączamy iPhone. Po jego zainstalowaniu kilkamy w T-PoT. Wyświetlą nam się pliki systemowe.

9

Przechodzimy kolejno do katalogu private/var i tworzymy w nim nowy folder przez przyciśnięcie klawisza F7 o nazwie divx.

10

Do nowo stworzonego folderu wklejamy nasze filmy w formacie Divx. Następnie instalujemy yxflash. Najnowszą wersję znajdziemy w Cydii. Po instalacji program jest od razu gotowy do pracy. Z głównego menu wybieramy nasz nowo stworzony folder, a następnie interesujący nas film.

ttt_001

Tapety i dzwonki wideo

Ciekawy efekt można uzyskać instalując aplikację vWallpaper. Pozwala ona na ustawienie pliku wideo, jako tapety pod ikonami. Mało tego pozwala na aktywację dzwonków wideo, które można przypisać do dowalonej osoby z książki telefonicznej. Program vWallpaper znajdziesz w Cydii.

Aby ustawić wideotapetę, wybieramy kolejno w aplikacji ?Video Wallpaper?, a następnie ?Select Video? w celu wybrania pliku. Każdy plik możemy podglądnąć zanim go aktywujemy. Po wybraniu ?Yes i want!? włączamy tapetę wybierając ?Enable Video?. Wciskamy przycisk ?Home? i cieszymy się nowym tłem. To jednak nie wszystko. W vWallpaper możemy także ustawić obrazek, za którym będzie wyświetlany wybrany przez nas filmik, w tym celu wybierz ?Select Picture?. Możemy również pobrać inne filmiki, niż te dwa domyślne wchodząc w ?Download Videos?. Aby dodać własne filmy pod wideo-tapetę przekonwertuj je odpowiednio według opisu z tego artykułu i wrzuć do ?/private/var/mobile/Media/Skrew/Videos przy użyciu Total Commandera i wtyczki T-PoT. Aby vWallpaper działał konieczne jest, aby w WinterBoard nie był aktywny żaden motyw zmieniający tapetę. Korzystanie z vWallapper powoduje duże zużycie energii.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *