Home Newsy F-Secure rozszerza działania na rzecz ochrony prywatności, aby wspomóc walkę o cyfrową wolność
F-Secure rozszerza działania na rzecz ochrony prywatności, aby wspomóc walkę o cyfrową wolność

F-Secure rozszerza działania na rzecz ochrony prywatności, aby wspomóc walkę o cyfrową wolność

0

Ikona

F-Secure przenosi walkę o cyfrową wolność na nowe fronty, wydające nowe wersje Freedome, swojej aplikacji do ochrony prywatności. Nowa wersja, nazwana Freedome for Mac, została zaprezentowana 1 marca na konferencji Mobile World Congress w Barcelonie. Nowa wersja Freedome, oferująca popularny VPN na komputery Apple z systemem OS X, zostanie wprowadzona na rynek latem tego roku.

Internet oferuje łatwy dostęp do szerokiej gamy treści i usług. Jednak obecne trendy cyfrowej inwigilacji zniechęcają do korzystania z tych bogactw. Według niedawnych badań przeprowadzonych przez firmę analityczną GfK, 88 proc. respondentów obawia się o prywatność swoich osobistych danych, a 48 proc. z powodu tych obaw unika używania niektórych usług cyfrowych.

Ludzie są zmuszani do przekazywania coraz większej ilości prywatnych danych, aby móc skorzystać z usług oferowanych online – mówi Samu Konttinen, wiceprezes ds. bezpieczeństwa konsumentów w F-Secure. – Są dziś tego bardziej świadomi, niż wcześniej, ale są ciągle zaniepokojeni, gdyż stale wymagane jest od nich przekazanie kontroli nad prywatności w zamian za czerpanie z zasobów internetu.

F-Secure Freedome to przyjazna dla użytkownika usługa VPN, która pomaga zabezpieczyć się przed niepożądanym monitoringiem cyfrowym. Obsługiwane jednym przyciskiem narzędzie do identyfikowania złośliwego oprogramowania, blokowania nieautoryzowanego śledzenia oraz zmiany cyfrowej lokalizacji w celu uzyskania dostępu do ulubionej treści pozwala ludziom cieszyć się cyfrową wolnością bez narażania prywatności i pozostawiania cyfrowych śladów. Aplikacja Freedome jest obecnie dostępna dla użytkowników Androida, iOS i Windows, ale nowe wersje będą chronić również komputery Apple z platformą Mac OS X.

Zdaniem Konttinena, rozszerzenie ochrony prywatności na dodatkowe urządzenia pomoże zabezpieczyć więcej użytkowników i zniechęci firmy do namierzania ich online. ?Śledzenie w sieci stało się powszechne, ponieważ przeciętny internauta nie jest w stanie mu zapobiec. Używanie Freedome to sygnał dla firm i organizacji, że muszą zacząć szanować nasze prawo do cyfrowej prywatności?.

Konttinen spodziewa się, że nowa oferta będzie sukcesem za sprawą funkcjonalności i przejrzystego interfejsu, który zyskał aprobatę użytkowników na innych platformach operacyjnych. Panel Freedome, czyli właściwie jeden przycisk, pomaga użytkownikom cieszyć się z korzystania z zasobów internetu.

Firma F-Secure jest liderem w dziedzinie zapewniania ochrony w sieci, a jej technologia od czterech lat rokrocznie zdobywa nagrodę AV-TEST?s Best Protection. Aplikacja Freedome dla Windows, iOS i Androida jest obecnie dostępna jako 14-dniowa wersja próbna w witrynie F-Secure. Wersja dla Mac OS X zapowiedziana została 1 marca podczas F-Secure MobileFocus Global na konferencji Mobile World Congress w Barcelonie i wprowadzona na rynek zostanie w drugim kwartale 2015.

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)