Home Newsy Etykiety samoprzylepne wspierające procesy logistyki w branży e-commerce
Etykiety samoprzylepne wspierające procesy logistyki w branży e-commerce
0

Etykiety samoprzylepne wspierające procesy logistyki w branży e-commerce

0

Działania związane z logistyką e-commerce cechują się dużą dynamiką, niewielką tolerancją dla błędów i ciągłą pogonią za lepszymi rezultatami. W tym artykule opowiemy jak wspierać logistykę e-commerce, żeby osiągać jeszcze lepsze rezultaty biznesowe.

System WMS podstawą funkcjonowania współczesnej logistyki.

Podstawą funkcjonowania współczesnej logistyki magazynowej jest profesjonalny system zarządzania magazynem klasy WMS (system WMS to skrót od warehouse management system). System klasy WMS zarządza całością operacji magazynowych, które w dużym uproszczeniu można podzielić na następujące obszary pracy:

– przyjęcie towaru do magazynu

– składowanie towaru w magazynie

– wydanie towaru z magazynu

W ramach operacji związanych z przyjęciem towaru do magazynu system nadzoruje nadanie każdej partii towaru wchodzącego do magazynu indywidualnego numeru w postaci etykiety samoprzylepnej z nadrukowanym kodem kreskowym. Numer ten zwany numerem rejestracyjnym towarzyszy produktowi przez cały okres jego przebywania w magazynie. W ramach przyjęcia towaru do magazynu określane są również wymiary produktów oraz wszelkie dane związane z tak zwaną master datą. Dane te mogą być później wykorzystywane w celu optymalizacji przestrzeni składowania lub optymalizacji doboru opakowań wysyłkowych.

W ramach operacji związanych ze składowaniem towaru w magazynie system nadzoruje wszelkie czynności związane z przechowaniem towaru w odpowiednich miejscach, biorąc pod uwagę późniejsze przeznaczenie towaru.

W ramach operacji związanych z wydaniem towaru system WMS zarządza procesem kompletacji towaru, pakowaniem produktów pod konkretne zamówienia Klienta, oraz przygotowaniem jego wysyłki, również w części związanej ze zleceniem wykonania usługi transportowej przez firmy kurierskie.

Etykiety samoprzylepne wspierające logistykę biznesu e-commerce.

W logistyce sektora handlu internetowego szczególną rolę odgrywają etykiety samoprzylepne. Etykiety są używane podczas wejścia towaru do magazynu jako tak zwane etykiety rejestracyjne. To właśnie na tych etykietach drukowany jest kod kreskowy, który towarzyszy produktowi przez całą drogę jego obecności w magazynie. Etykiety samoprzylepne wykorzystywane są również jako znaczniki zwróconych towarów. Etykiety samoprzylepne o zmiennej numeracji zwane order return labels naklejane są na zwrócony towar i towarzyszą jemu aż do ponownego przyjęcia takiego towaru na stan magazynowy. Etykiety samoprzylepne są stosowane również jako element oznakowania magazynu, szczególnie do oznaczania miejsc regałowych.

HIT-Kody Kreskowe- Twój kompleksowy dostawca rozwiązań do optymalizacji procesów magazynowych.

HIT-Kody Kreskowe to uznany integrator systemów zarządzania magazynem klasy WMS. Wdrożylismy ponad 100 projektów o każdej skali dla Klientów Polsce i za granicą. W strukturach naszej firmy działa również drukarnia etykiet samoprzylepnych i przywieszek.

Artykuł przygotowany przez partnera.
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.