Home Newsy Ekrany OLED w iPhone 8 bardzo prawdopodobne
Ekrany OLED w iPhone 8 bardzo prawdopodobne
0

Ekrany OLED w iPhone 8 bardzo prawdopodobne

0

W przyszłym roku światło dzienne ujrzy następca iPhone’a 7 oraz jego większego brata. Sporo wskazuje na to, że iPhone 8 posiadać będzie całkiem nową konstrukcję wizualnie mocno różniącą się od designu jaki znamy.

Innowacją ma być również zastosowanie ekranów typu OLED, które zastąpią nieco wysłużone już wyświetlacze LCD.
O prawdopodobnym zastosowaniu tej technologii w przyszłych modelach jabłkowych smartfonów mówi się od miesięcy. Teraz plotki te zdaje się potwierdzać kolejny raport.

Specjaliści z firmy Specjaliści z J.P. Morgan zauważyli, że Apple w ostatnim czasie długoplanowo zainwestowało dość pokaźną sumę pieniędzy na produkcję wyświetlaczy OLED. Zamówienie opiewa na kwotę 4 miliardów dolarów i sięga okresu ponadrocznego, co w przypadku Apple jest sytuacją nietypową.

Warto dodać, że obok firmy Samsung nowe wyświetlacze dla iPhone’a 8 ma dostarczać również Sharp oraz firma LG Display. Te dwie ostatnie fabryki poczyniły już odpowiednie kroki zmierzające do wybudowania specjalistycznych fabryk, które mają zwiększyć moce produkcyjne i sprostać zapotrzebowaniu na przyszły model iPhone’a zaraz po jego premierze.

Źródło: AppleInsider

 

Ekrany OLED w iPhone 8 bardzo prawdopodobne

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)