Home Newsy Dyrektor sprzedaży marki TAG Heuer w Apple
Dyrektor sprzedaży marki TAG Heuer w Apple

Dyrektor sprzedaży marki TAG Heuer w Apple

0

Ikona

Jakiś czas temu w związku z projektem dotyczącym iWatch’a Apple starało się zwerbować do swojej kadry pracowniczej poważanych zegarmistrzów ze szwajcarskiej jury. Nie od dziś wiadomo, iż tamtejsze manufaktury cieszą się ogromną sława na całym świecie, a wytwarzane w nich zegarki, to prawdziwy majstersztyk oblany luksusem.

Niestety prowadzone wówczas rozmowy, miedzy innymi w firmie Hublot, zakończyły się fiaskiem, a Apple zostało odesłane z kwitkiem. Sytuacja ta jednak wygląda w świetle dzisiejszych doniesień zupełnie inaczej. Jak bowiem informuje CNBC Patrick Pruniaux – dyrektor do spraw sprzedaży marki Tag Heuer dostał właśnie posadę w kalifornijskiej firmie i będzie odpowiedzialny za wprowadzenie iWatch’a na rynek. Wiadomość tą rzekomo potwierdza również CEO konsorcjum LVMH Jean Claude Bivier, który zrzesza duże szwajcarskie manufaktury takie jak wspomniany właśnie TAG Heuer oraz Hublot i Zenith.

Apple nadal, mimo wcześniejszych porażek,stara się zwerbować do swojej siedziby szwajcarskich specjalistów w dziedzinie zegarmistrzostwa i zatrudnić ich do prac nad rozwojem smartwach’a. Nie wydaje mi się jednak, by jabłkowy gadżet miał plasować się wśród produktów high-endowych. Padły także informacje jakoby iWatch miałby być produkowany w Szwajcarii, a na jego tarczy widniałby napis Swiss Made, co uważam za mało prawdopodobne.

Według wcześniejszych plotek cena najtańszej wersji iWatch’a ma w przybliżeniu wynieść 300 USD.

Zródło: 9To5Mac

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)