Home Newsy Duże zwolnienia w firmie Beats Electronics
Duże zwolnienia w firmie Beats Electronics
0

Duże zwolnienia w firmie Beats Electronics

0

Ikona

Przejęcie firmy Beats Electronics przez Apple, które najprawdopodobniej sfinalizowane zostanie już jutro wzbudziło falę krytyki nie tylko w branży technologicznej ale i wśród finansistów z Wall Street. Apple zdaniem wielu analityków miało dokonać przepłaconej transakcji nabywając Beats za niewytłumaczalnie wysoką kwotę, jednocześnie jednak we współpracy obu firm pokładane są duże nadzieje.

Dla jednych fuzja obu przedsiębiorstw, to wizja lepszej przyszłości obfitującej w nowe, jeszcze lepsze produkty dla innych niestety zmora i powód do zmartwień. Jak bowiem donosi The New York Post Apple rozpoczyna w związku z przejęciem Beats restrukturyzację placówek tej firmy na całym świecie. Pracę w nich straci blisko 40 % zatrudnionych osób, zaś reorganizacja ma dosięgnąć głównie działy finansowe, wsparcia technicznego oraz kadr.

Pozostała załoga w tym obejmująca stanowiska kierownicze przeniesie się do siedziby Apple, gdzie kontynuować będzie pracę nad rozwiązaniami związanymi z ulepszaniem jabłkowych usług muzycznych. Już teraz mają rzekomo trwać działania zmierzające do zaimplementowania w jabłkowy system technologii powiązanej z usługą Beats Music.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)