Drukowanie 3D – wydrukuj oryginalne etui na swój smartfon!
0

Drukowanie 3D – wydrukuj oryginalne etui na swój smartfon!

0

Technika druku 3D jest dzisiaj coraz bardziej popularna i wykorzystywana zarówno profesjonalnie, jak i prywatnie w celu przygotowywania różnorodnych przedmiotów o fantastycznych kształtach i różnorodnym zastosowaniu. Dzięki drukowi 3D można również wykonać wyjątkowe etui na swój smartfon, które będzie jedyne w swoim rodzaju!

Drukowanie 3D cieszy się większym zainteresowaniem – technologia ta wykorzystywana jest między innymi w produkcji części do urządzeń, biżuterii, prototypów, a nawet protez medycznych. Także można dzięki nim wykonać oryginalne etui na swojego smartfona – takie, którego nie można zakupić w żadnym sklepie.

Wyróżnij się ze swoim etui!

Etui na smartfony drukowane w 3D przyciągają wzrok swoim niesamowitym wzornictwem. Są to przede wszystkim etui o skomplikowanych, ażurowych wzorach, na przykład przypominających misterne ornamenty, liście, siatki, labirynty czy odciski palców. Oczywiście, etui może być również jednolite, ale tak naprawdę takie modele można kupić bez problemu w sklepach z akcesoriami do telefonów, dlatego największym zainteresowaniem cieszą się etui o niepowtarzalnych wzorach.

Ze względu na technologię drukowania 3D etui są nieco wypukłe, ale można również w ten sposób stworzyć warstwowy wzór. Co więcej, istnieje także możliwość wykonania etui z ruchomymi elementami, na przykład z poruszającymi się względem siebie trybikami. Wystarczy tylko zajrzeć do internetu, aby przekonać się, że możliwości kreacji są nieograniczone.

Skąd wziąć projekt etui?

Zasadniczo można pobrać go z internetu lub też można wykonać go samodzielnie. Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki, aby od razu zapoznać się z różnymi propozycjami dla najpopularniejszych modeli smartfonów, w tym dla Apple. Etui, które dostępne są jako projekty, to przede wszystkim modele przeznaczone do nakładania na tył urządzenia.

Wiele projektów dostępnych jest całkowicie za darmo i można pobrać pliki do ich wykonania z różnych stron internetowych. Inne z kolei wymagają zapłaty za uzyskanie dostępu do plików. Można także przygotować projekty samodzielnie, z wykorzystaniem darmowych programów graficznych. W internecie znaleźć można szablony pomocne w przygotowaniu ich własnoręcznie, na przykład można umieścić na nich swoje inicjały czy logo firmy.

Jak wydrukować swoje etui na smartfon?

Jeżeli udało ci się znaleźć wyjątkowy projekt etui na swój telefon lub też zamierzasz zaprojektować je samodzielnie, nie musisz jednak wcale posiadać swojej własnej drukarki 3D, która także jest sporym wydatkiem. Projekt możesz zrealizować również w firmach zajmujących się świadczeniem usług druku 3D – wtedy wystarczy tylko dostarczyć swój projekt i uzgodnić szczegóły jego wykonania.

Usługami druku 3D zajmuje się również firma 3D Fly, która działa w Krakowie. Dysponuje ona wysokiej klasy drukarką 3D KREATOR MOTION, której obszar roboczy wynosi 20 cm x 20 cm x 19 cm. Daje ona możliwość drukowania z różnymi materiałami, dlatego też można dopasować je do swojego projektu, także pod kątem kolorystycznym, aby uzyskać najlepszy efekt.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *