Home Newsy Dotykowy wyświetlacz w komputerach od Apple
Dotykowy wyświetlacz w komputerach od Apple
0

Dotykowy wyświetlacz w komputerach od Apple

0

Ikona

Fala plotek krążąca wokół tematyki 12 calowego Macbooka Air sugeruje, iż będzie on posiadał nową, całkowicie przeprojektowaną konstrukcję. Ciekawostką, która stosunkowo niedawno trafiła na łamy portali technologicznych jest zaś informacja jakoby komputer ten miał być wyposażony w dotykowy ekran.

Według treści doniesień pojawiających się cyklicznie od końca zeszłego roku Apple ma pracować nad produktem mającym pod kątem specyfikacji wnieść nieco świeżości do segmentu komputerów przenośnych. W smukłej obudowie znajdzie się bowiem pasywny model chłodzenia, czy choćby przeprojektowany gładzik mający na nowo zdefiniować sposób interakcji użytkownika z urządzeniem. Dotykowy ekran montowany w tego typu sprzęcie, choć wykorzystywany już od jakiegoś czasu przez konkurencję jak się okazuje nie jest jednak przedmiotem zainteresowania Apple.

W wywiadzie dla CNET jakiego udzielił tuż po minionej konferencji Craig Federighi czytamy, iż firma z Cupertino nie zamierza, a przynajmniej w najbliższych latach wykorzystywać technologii dotykowej w komputerach. Zdaniem wiceprezesa ds oprogramowania laptopy z dotykowym ekranem są znacznie mniej ergonomiczne w użytkowaniu jak tablet, czy smatrfon i w związku z tym wspomniana technologia na tymże podłożu jest zbędna. Apple ma jednak skupić się bardziej na rozwoju gładzika, który w przyszłości posiadać będzie nowe funkcjonalności.

Źródło: CNET

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)