Home Newsy Dotykowa obudowa Macbook’a
Dotykowa obudowa Macbook’a
0

Dotykowa obudowa Macbook’a

0

Ikona

Urządzenia reagujące na dotyk i pod jego wpływem uruchamiające konkretne funkcje stanowią dziś mocny trzon elektroniki użytkowej. Jej przyszłość także związana jest z taką, a nie inną formą interakcji użytkownika, która może znaleźć kontynuację oraz szersze zastosowanie nie tylko w urządzeniach przenośnych ale także rozwinąć się w tradycyjnych komputerach.

Dowodem na to, a przynajmniej zalążkiem niniejszego rozwiązania może być wniosek patentowy jaki Apple złożyło ostatnio do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych USA. Według dokumentu gigant z Cupertino rozważa możliwość zaimplementowania w obudowę laptopa czujników reagujących na dotyk i uruchamiających za jego pośrednictwem rozmaite funkcje, czy nawet konkretne aplikacje.

1
Możliwości drzemiących w takim rozwiązaniu jest znacznie więcej. Można by bowiem kompletnie wyeliminować z konstrukcji urządzenia fizyczną klawiaturę, a zastąpić ją odpowiednio reagującą na dotyk płaszczyzną.
Takie pomysły więc jak interaktywna obudowa, czy też inteligentna ramka wokół ekranu iPada mogą wskazywać na to, iż być może już niedługo doczekamy się całkiem nowej generacji urządzeń, sprzętu, który będziemy obsługiwać w sposób kompletnie odbiegający od dotychczasowych przyzwyczajeń.

Źródło: Appleinsider

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)