Dodaj napisy i przekonwertuj film na iPhone

0

tk_018

Pisaliśmy wam ostatnio w jaki sposób pobierać pełne wersje filmów wprost na wasze telefony i odtwarzacze. Działa to całkiem sprytnie. Problem dla niektórych może się pojawić w przypadku filmów w języku, którego nie znamy. Rozwiązaniem są napisy, które pojawiają się podczas dialogów, niestety w przypadku iPhone’a ciężko jest je uruchomić, więc trzeba wykonać pewien trik.

Pobieramy ze strony naszej redakcji aplikację AVI ReComp. Jest to pakiet kilku aplikacji pozwalających na konwertowanie plików filmowych. Naszym zadaniem będzie wklejenie napisów w klatki filmowe.

1

W oknie powitalnym programu klikamy na opcję ?Otwórz AVI? po czym wybieramy interesujący nas plik filmowy. Po załadowaniu pliku, nieco niżej wybieramy opcję ?Zapisz AVI? i wybieramy miejsce zapisu pliku wyjściowego. Na górze okienka wchodzimy w zakładkę ?Dodatki? i na dole włączamy opcję ?Napisy?. Pod ?włącznikiem? napisów wybieramy ścieżkę do pliku z napisami. Klikamy opcję ?Kolejka? u góry okienka, a następnie ?Dodaj pracę?. Wybieramy ?Start? i czekamy, aż program przekonwertuje film. Od tej chwili mamy nasz film z napisami w jednym pliku AVI, który można odpowiednio przekonwertować na format obsługiwany przez naszą komórkę. Aha, napisy znajdziesz na przykład na stronie www.napisy.info

Konwertujemy dla iPhone’a

Telefon iPhone to dość wybredny typ, wymaga własnego typu plików wideo. Jeżeli dodamy do jakiegoś filmu napisy i chcemy go obejrzeć na telefonie, musimy film przekonwertować. Konwertowanie odbędzie się przy pomocy bezpłatnej aplikacji Videora iPhone 3G Converter, którą możemy pobrać ze strony naszej redakcji. Formaty wejściowe obsługiwane przez nasz konwerter to avi, divx, xvid, flv, x264, vob, mpeg, DVD, oraz YouTube. Ściągamy i instalujemy Videora iPhone 3G Converter. Po uruchomieniu aplikacji na wyświetlonym oknie wybieramy urządzenie, dla którego będzie konwertowany plik. Gdy wybierzemy już interesujące nas urządzenie to na stronie tytułowej programu, w górnym lewym rogu klikamy na przycisk ?Convert? a następnie ?Video File?.

2

Program poprosi nas o wybranie tzw. trybu pracy. W tym wypadku zalecam wszystkim ?Normal Mode?.

3

Wybieramy interesujący nas plik poprzez przycisk ?Select File?. Zaznaczamy miejsce zapisu pliku wyjściowego przyciskiem ?Browse?, po czym klikamy na środku okna programu na pomarańczowy przycisk ?Next?. Na dole w Step 3 wpisujemy nazwę dla naszego filmu, po czym klikamy ?Next?.

4

Po wpisaniu nazwy pojawi nam się okno z ustawieniami dla pliku wyjściowego. Poszczególne komunikaty odpowiadają poszczególnym opcjom:

  • Video Format New/Old – Format pliku obsługiwanego przez urządzenia Apple. Zalecane ?New?.
  • Video Size – Wielkość obrazu. Jeśli będziemy oglądać film w iPhonie czy iPodzie to zalecam opcję iPod. Jeśli natomiast chcemy oglądać film na telewizorze to wybieramy TV.
  • Video Quality – Jakość obrazu. Tutaj każdy wybierze sobie według upodobania. Im lepsza jakość tym więcej MB zajmuje plik.
  • Enhance Quality – ?Poprawa jakości?.
  • Audio Quality – Jakość dźwięku.

5

Po wybraniu odpowiednich parametrów nie pozostaje nam nic innego, jak kliknąć przycisk ?Start Converting?, który rozpocznie konwertowanie. Aby wyświetlić stan konwertowania klikamy na napis ?View Conversion Progress?.

6

Przekonwertowany plik dodajemy do biblioteki iTunes. Synchronizujemy nasze urządzenie z wybranym plikiem.

Program AviRecomp pobierzesz z naszego Download.


Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *