Home Newsy Dlaczego warto inwestować w Digital Signage już teraz?
Dlaczego warto inwestować w Digital Signage już teraz?

Dlaczego warto inwestować w Digital Signage już teraz?

0

Strategie marketingowe zmieniały się na przestrzeni lat. W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów promocji produktu, w tym e-maile, media społecznościowe, gazety, rozmowy telefoniczne, billboardy, i wiele innych. Cyfryzacja jest bardziej powszechna w sklepach i lokalach usługowych. Oczywiście ważne jest, aby właściwie przekazać klientom swój komunikat, a to jest możliwe dzięki Digital Signage ,inaczej nazywanym również jako narrowcasting. W ciągu ostatnich kilku lat wykorzystanie Digital Signage znacznie się zwiększyło. Przedsiębiorcy są aktywnie zaangażowani w narrowcasting, od tych mniejszych lokalnych sklepów po duże korporacje. Nic dziwnego, że taki różnorodny przekrój branż jest chętny, aby używać Digital Signage, gdyż jest to inteligentny i skuteczny sposób na osiągnięcie celów marketingowych.

Co można zrobić z Digital Signage?

Digital Signage to niewielka koncepcja o nieograniczonych możliwościach. Istnieje rozwiązanie Digital Signage dla każdej branży. Sprzedawcy detaliczni regularnie mogą wykorzystywać go do promowania produktów, inni zaś do rozrywki, a nawet uczeniu klientów o swojej marce. Sposób wykorzystania Digital Signage zależy od firmy i celu. Jest odpowiedni dla wszystkich branż, na przykład opieka zdrowotna, wellness, biuro, produkcja, sieci handlowe, sport, fitness, rekreacja, hotelarstwo, edukacja, nieruchomości, teatry, kina, gastronomia, i wiele innych. Wszystkie te branże wykorzystują Digital Signage do efektywnego i skutecznego osiągania swoich celów związanych z klientami i biznesem.

Rozwiązania Digital Signage w sektorze opieki zdrowotnej

To, co wielu ludzi denerwuje, to oczywiście czekanie w poczekalni. Czas jest cenny, a czekanie w poczekalni może trwać godzinami. Dlatego szpitale, apteki, gabinety lekarskie i wiele innych branż wdrożyło już Digital Signage w swoich poczekalniach. Digital Signage umożliwia dostarczanie rozrywki, a jednocześnie informacji klientom. Można go również wykorzystać jako system zarządzania kolejką. Dodatkowo jeśli często zmieniają się w Twojej firmie cel użycia danych pokoi, tak jak jest to w przypadku przychodni, gdzie codziennie przyjmuje inny lekarz w innym gabinecie, to idealnym rozwiązaniem byłby Digital Signage jako wayfinder. Ekran na którym pokazywałaby się mapa Twojego budynku oraz rozpiska pokoi. Dzięki temu każdy pacjent nie ma problemu, aby dotrzeć tam gdzie chce. Oczywiście wszystkie wyżej wymienione sposoby mogą być wykorzystane w dowolnej branży.

Zastosowanie Digital Signage w handlu detalicznym

Digital Signage jest również coraz częściej wykorzystywany w handlu detalicznym. Od małych sklepów po duże centra handlowe. Digital Signage jest często używany do promocji produktów, ale może być również używany z innych powodów. Okazuje się, że coraz więcej klientów postrzega treści Digital Signage jako wiarygodną informację o produktach i usługach firmy. Jako sprzedawca możesz wykorzystać wyświetlacze Digital Signage, aby przekazać właściwy komunikat do właściwej grupy odbiorców. Dodatkowo, Digital Signage jest również bardzo elastyczny jeśli chodzi o treść. Dzięki specjalnie stworzonym platformom do Digital Signage, za pomocą kilku kliknięć możesz dostosować i emitować preferowaną przez Ciebie treść. Tego typu platformą jest na przykład Easyscreen.tv . Jedną z funkcji dostępnych w takiej platformie jest możliwość wyświetlania Twoich firmowych postów, komentarzy, hasztagów. Dzięki temu można zapewnić świadomość marki dla interakcji marketingowych online i offline.

Digital signage w branży gastronomicznej i hotelarskiej

Digital Signage można już spotkać wszędzie, nawet i w branży hotelarskiej. Właściciele hoteli bardzo sobie chwalą Digital Signage, głównie dlatego, że dobrze służy gościom jako rozrywka, źródło informacji, wiadomościami oraz nawet może służyć jako wayfinder. Ponadto, dzięki Digital Signage, właściciele mogą łatwiej i skuteczniej informować o promocjach. Wyobraź sobie, że wszyscy w Twoim barze oglądają na ekranie telewizora mecz piłki nożnej, a w momencie przerw meczowych możesz emitować promocje na przykład na piwno, aby zachęcić ludzi do zakupu większej ilości piwa. Jest to sposób wykorzystania Digital Signage w celach promocyjno-marketingowych dopasowanych do chwili.

Skuteczność Digital Signage

Treści Digital Signage zapewnia większą liczbę interakcji z klientami. Animowane i/lub wideo treści są skuteczną metodą budowania świadomości marki. Digital signage to potężna platforma dla marketerów. Dzięki odpowiednim treściom stymulujesz zakupy pod wpływem impulsu. Digital Signage pobudza klientów do zakupu produktów, dlatego tak ważne jest umieszczenie ekranów do Digital Signage w odpowiednim miejscu. Oprócz sprzedaży i budowania świadomości marki, Digital Signage jest również skuteczną metodą ułatwiania klientom poruszania się po sklepach. Kolejki i czas oczekiwania negatywnie wpływają na doświadczenia klientów. Ustawienie ekranów digital signage obok kolejek może skrócić czas oczekiwania o 35%. Dodatkowo, kolejki stanowią doskonałą okazję do wyeksponowania większej ilości materiałów promocyjnych. Digital signage jest poręcznym narzędziem do osiągnięcia tego celu. Każda osoba może korzystać z digital signage, ale to jak skuteczny lub wydajny jest Digital Signage zależy oczywiście od użytkownika.

5/5 - (1 vote)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *