Dlaczego warto być posiadaczem iPhone’a X?

Dlaczego warto być posiadaczem iPhone’a X?

0

Dlaczego warto być posiadaczem iPhone’a X?

0

Zgodnie ze słowami Tima Cooka sprzed dwóch lat, iPhone X miał być telefonem, który wyznaczy standardy na kolejną dekadę. Dziś, prawie dwa lata od tamtej premiery, telefon ten sprzedaje się nieźle, a kolejni naśladowcy próbują upodobnić się konstrukcyjnie i stylistycznie do pierwszego telefonu z charakterystycznym „notchem”. Sprawdźmy, dlaczego tysiące ludzi nadal decydują się na zakup nie najnowszego już przecież telefonu.

 Wygląd doprowadzony do perfekcji

iPhone X to telefon lekki (174 gramy) i bardzo cienki (tylko 7,7 mm). Ramki ograniczono tu do absolutnego minimum. Wrażenie robi duży (5,8 cala) wyświetlacz Super Retina HD OLED. Ogromny wyświetlacz zamknięty w eleganckiej i minimalistycznej obudowie może powodować tylko jeden efekt – od razu wiemy, że to telefon nowoczesny i elitarny. Do wyboru mam dwa eleganckie kolory: „Space Gray” oraz „Silver”. Trochę można narzekać na wygląd samego „notcha”, czyli charakterystycznego wycięcia na górze ekranu. Jednak rozwiązanie to nie może być aż tak złe, skoro kopiują je producenci telefonów z Androidem.

Podzespoły bez kompromisów

Firma z Cupertino rzadko idzie na kompromisy, gdy chodzi o jakość. Najlepszym dowodem na to jest procesor Apple A11 Bionic (10 nm). Nie na darmo jest on nazywany „królem wydajności”, któremu nie mogą dorównać inne topowe układy. Ciągle trudno też znaleźć aparat, który mógłby mierzyć się z rozwiązaniem znanym z iPhone’a X. 3 GB to zaś wystarczająco dużo, aby w pełni korzystać z najnowszych wersji system iOS, który wydajnością (a niektórzy mówią, że i funkcjonalnością) bije na głowę Androida.

Wszystkie potrzebne dodatki

Zwolennicy telefonów Samsunga i innych alternatywnych producentów często zwracają uwagę na to, że Apple utrudnia życie swoim klientom, rezygnując z niektórych standardowych rozwiązań. To prawda, w iPhonie X na próżno szukać typowego „jacka”, czyli wejścia słuchawkowego 3,5 mm, jednak ujma to raczej niewielka, jeżeli w opakowaniu znajdziemy wszystkie potrzebne przejściówki. Bez problemu naładujemy też telefon bezprzewodowo (standard Qi), choć w tym przypadku musimy sami zaopatrzyć się w dodatkową ładowarkę, zresztą tak samo, jak klienci, którzy wybrali Samsunga.

Okazyjna cena, rzadkość w świecie Apple

Jak to zwykle bywa z telefonami, których następcy już święcą triumfy na salonach, iPhone X jest obecnie dostępny u wielu operatorów telekomunikacyjnych w konkurencyjnej cenie. Design tego urządzenia oraz parametry techniczne, w dalszym ciągu, lokują go w ścisłej czołówce topowych smartfonów. Nie trzeba się martwić również o wytrzymałość. Model X nie należy do delikatnych konstrukcji, a norma IP67 sprawia, że jest on odporny zarówno na kurz, jak i na wodę (wytrzyma zanurzenie na metr przez 30 minut). Mówiąc krótko, obecnie iPhone X to jedna z najlepszych okazji cenowych, na jakie można trafić, wybierając produkty Apple.

 Artykuł przygotowany przez partnera

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.