Dlaczego nie opłaca się brać telefonu w abonamencie od operatora?
0

Dlaczego nie opłaca się brać telefonu w abonamencie od operatora?

0

141538857457950200

Złote czasy dotowanych telefonów, które można było otrzymać od operatora za ?złotówkę? dawno minęły. Niestety topowy smartfon to prócz sowicie opłacanego przez dwa lata abonamentu, również wydatek kilkuset złotych na jego zakup. Po co więc brać na siebie takie zobowiązanie, skoro za często dużo mniejszą kwotę można nabyć osobno słuchawkę i osobno dobrą ofertę usług telekomunikacyjnych, nieobarczonych mało opłacalnym zobowiązaniem?

Pamiętam czasy, kiedy kupowałem w ofercie nieistniejącego już operatora Idea (a raczej przejętego przez Orange) nowiutki telefon Nokia 8210. Koszt używanego w komisie to około 2 tysięcy złotych. Koszt nowego w sklepie to ponad 3 tysiące. Ja zapłaciłem za niego 49 złotych przy niewiele większym abonamencie. To były czasy dotowania zakupu telefonów przez operatorów. Oczywiście często dopłacanie do telefonu dla operatora kończyło się nadużyciami, gdzie oszuści za kilka złotych na podstawione osoby kupowały kilka telefonów, które następnie za duże pieniądze sprzedawały na rynku, ale ja nie o tym razem.

 

Niestety. Dotowanie zakupu telefonów, które miało zachęcić klientów do skorzystania z ofert abonamentowych nowej technologii telekomunikacyjnej dawno temu się skończyło. Dzisiaj niestety na wysokość abonamentu składa się koszt obsługi abonenta, usług i rata za wybrany przy podpisaniu umowy telefon. Nie ma zmiłuj. To dlatego za nowego iPhone’a 6 u popularnego operatora mimo podpisania kontraktu na 2 lata i opłacaniu przez ten czas abonamentu w okolicach  150 złotych, musimy zapłacić dodatkowo za sam telefon 1600zł.

 

Ci bardziej świadomi klienci, którzy zauważyli w jaki sposób operatorzy budują oferty z telefonem, już dawno temu zauważyli, że o wiele bardziej atrakcyjne finansowo jest kupienie telefonu osobno czy to za gotówkę czy na raty, a u operatora podpisanie umowy jedynie na korzystanie z jego usług.

 

Podpisując kontrakt na same usługi możemy liczyć na wiele upustów przy i tak niskiej cenie abonamentu. Konkurencja między operatorami w Polsce głównie polega na walce cenowej, na czym oczywiście zyskują klienci. Kilka miesięcy wolnych od płatności abonamentu, darmowe usługi multimedialne czy oczywiście abonamenty typu all inclusive za kilkadziesiąt złotych to norma.

 

Telefon najtaniej można kupić w Internecie. Oczywiście niekoniecznie polecałbym serwisy aukcyjne czy lokalne ?tablice?. Lepiej wybrać solidnego sprzedawcę. W Electro.pl kupisz najnowsze smartfony w dobrej cenie, z pełną gwarancją. Sklep oferuje darmową dostawę, co nie zwiększy nam kosztu zakupu urządzenia, czym najczęściej przekonują nas o zakupu sprzedawcy stacjonarni. O tym, że Electro.pl jest sklepem wartym polecenia świadczą chociażby opinie klientów. Sklep chwali się, że aż 99 procent z nich jest pozytywna.

 

Kupując telefon w sklepie, zamiast korzystając z zakupu w ramach oferty operatora nie tylko zyskujesz finansowo, gdyż po przeliczeniu opłat cena końcowa w sklepie zawsze jest niższą, ale przede wszystkim nie jesteś zmuszony do dopełniania wielu formalności i dochowania spisanych w umowie zobowiązań. Możesz mieć najnowszego smartfona płacąc ratę dużo mniejszą niż koszt wysokiego abonamentu, a z usług korzystać w ramach atrakcyjnych ofert na kartę. Po co więc przepłacać?

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *