Home Newsy Dlaczego 5G to taka wielka sprawa?
Dlaczego 5G to taka wielka sprawa?
0

Dlaczego 5G to taka wielka sprawa?

0

Prawdopodobnie słyszałeś już o kolejnym kroku w rozwoju technologicznym: słynnym (lub niesłynnym) 5G. Stało się to nieco kontrowersyjnym tematem, obejmującym wszystko, od teorii spiskowych i fałszywych wiadomości po wszelkie stosunki między krajami. Najwyraźniej ta nowa technologia będzie dużym postępem dla świata, ponieważ 5G stało się słowem na ulicy w 2020 roku, a wyścig o sieci 5G jest już w toku.

Pytasz, o co tyle zamieszania wokół tej technologii? Oto dlaczego 5G zmienia sposób, w jaki cały świat się łączy i komunikuje, oraz dlaczego wydaje się, że wokół tej rewolucyjnej technologii wybuchła wojna technologiczna.

Łatwiej, lepiej, szybciej

Zacznijmy od początku. Co to jest 5G? Zasadniczo jest to kolejna generacja technologii bezprzewodowej, która obsługuje więcej podłączonych urządzeń niż kiedykolwiek wcześniej i ma znaczące ulepszenia w stosunku do obecnego 4G LTE. Wiele szumu wokół 5G ma związek z jego szybkością. Pozwoli to na szybsze korzystanie z platform chmurowych, a prędkość pobierania będzie co najmniej 10 razy większa niż 4G LTE. Prędkość opóźnienia 5G, czyli czasu potrzebnego na przesłanie danych z jednego punktu do drugiego, będzie wynosić lata świetlne przed tym, co mamy obecnie dostępne

Aby dać ci pomysł, użyjmy jako przykładu pobrania filmu. W przypadku 5G pobranie całego filmu zajmie mniej niż 10 sekund, w porównaniu z 7-minutowym czasem pobierania w 4G, co niewątpliwie oznacza niesamowitą poprawę.

Co to oznacza dla świata? Przede wszystkim oznacza to ogromną poprawę dla sektora telekomunikacyjnego, ponieważ operatorom na całym świecie w głównych obszarach metropolitalnych po prostu kończy się przepustowość LTE. Bezpieczeństwo publiczne i infrastruktura znacznie skorzystają na szybszych prędkościach i możliwościach połączeń 5G w łatwiejszy sposób. zdalne śledzenie zużycia mediów lub instalowanie kamer monitorujących. Sektor opieki zdrowotnej będzie mógł uzyskać dostęp do nowych obszarów, takich jak zdalna chirurgia, fizjoterapia za pomocą AR i zdalne odzyskiwanie. To oczywiście tylko kilka przykładów. W rzeczywistości 5G może być przełomem dla wielu branż i firm, ponieważ otworzy im drzwi do większej innowacyjności, zwinności i znacznie większej wydajności. Jest to ważna informacja dla tych, którzy inwestują w kontrakty CFD na akcje, ponieważ firmy i branże, które stosują tę technologię, mogą mieć znaczącą przewagę.

Jednak tutaj sprawa się komplikuje. Aby mieć w pełni funkcjonalną sieć 5G, kraje muszą zainstalować sieć światłowodową i utrzymywać te sieci, co wiąże się z dużymi kosztami. Firmy i kraje, które je projektują i instalują, będą zatem miały wpływ na to, w jaki sposób inni mogą uzyskać dostęp do ich sieci i sposób przesyłania informacji przez 5G. Przypomina to o obecnej wojnie technologicznej między USA, a Chinami.

Chińska supergwiazda technologii, Huawei, był liderem we wdrażaniu 5G. W rzeczywistości 10 krajów już ogłosiło, że będzie używać sprzętu Huawei przy wdrażaniu swoich sieci 5G. Daje to Chinom znaczącą przewagę nad jakimkolwiek innym krajem, w wyścigu o kontrolę przepływu danych w sieciach 5G. Problem w niektórych krajach polega na tym, że firmy, które kontrolują przepływ danych w sieciach 5G, mogą również kontrolować to, co jest przesyłane i do kogo. Teraz rozumiesz, dlaczego niektóre rządy mogą być zaniepokojone? Cytując epicki film „Sneakersy” z 1992 roku: „Tu chodzi o informacje”. Nie musisz być ekspertem, aby zrozumieć, że ktokolwiek kontroluje informacje, ma ogromną władzę.

Zrozumiałe jest, że pomysł na to nie jest dobrze odbierany przez niektóre kraje amerykańskie i europejskie, które są przyzwyczajone do dominowania na rynku telekomunikacyjnym i obecnie mają obawy dotyczące prywatności, jeśli chodzi o to, że Huawei znajduje się w takiej sytuacji. Oczywiście czas płynie i inne kraje przystępują do maratonu. Wkrótce będzie sprint, aby zobaczyć, kto może wykorzystać sytuację, a kto zostanie w tyle.

5G na rynkach

Jeśli chodzi o 5G na rynkach, istnieje wiele wiodących marek, takich jak Nokia (NYSE: NOK), Qualcomm (NASDAQ: QCOM) i Ciena (NYSE: CIEN) . jesteś zainteresowany handlem kontraktami CFD na spółki należące do sieci 5G? W Vestle możesz zainwestować w kontrakty CFD na akcje. Handel kontraktami CFD pozwoli Ci handlować na rosnących lub spadających cenach akcji na rynku, bez konieczności kupowania faktycznych aktywów bazowych.

Chcesz handlować w ruchu? Vestle oferuje niezawodną aplikację online, która umożliwia handel w dowolnym miejscu, w dogodnym dla Ciebie czasie. Dzięki Vestle możesz uzyskać więcej wiedzy oraz wszystkie narzędzia i szkolenia, których potrzebujesz, aby stać się bardziej świadomym inwestorem.

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html