0

Developerzy najchętniej piszą na iPhone

0

apple-nintendo-sony

iPhone jest bardziej popularne niż Nintendo DS i Sony PSP. A przynajmniej wśród developerów, tworzących gry na platformy przenośne. Do takich wniosków doszła firma analityczna Game Developer Research. Według nich, Apple jest liderem w rozwoju aplikacji rozrywkowych na urządzenia mobilne. Gigant z Cupertino pokonał w tym wyścigu takich gigantów komputerowej rozrywki jak Nintendo, czy Sony.

Gry na urządzenia przenośne, to obecnie aż 25 procent rynku gier komputerowych ogólnie. Apple posiada aż 12 procent udziału w nim. To niemal połowa ogólnego, globalnego zainteresowania grami na urządzenia przenośne. Aż 75 % twórców takich gier, stworzyło co najmniej jedną aplikację na iPhone OS.

Sklep AppStore, który umożliwia kupowanie i instalowanie gier i aplikacji wprost na ekranie iPhone, to świetna maszynka do zarabiania pieniędzy. Zarabia i Apple i developerzy udostępniający swoje prace w tym sklepie. Trzeba by się jednak zastanowić, jak wiele aplikacji tworzonych na iPhone OS, jest faktycznie użyteczna, czy chociażby warta chwilowej uwagi. Moim zdaniem co najmniej połowa programów i aplikacji tam udostępnionych, to zwykłe śmieci. Ten de facto świetny wynik Apple, niestety nie świadczy o jakości oferowanych aplikacji. A szkoda.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *