Home Newsy Data center – czym jest?
Data center – czym jest?
0

Data center – czym jest?

0

Przechowywanie i przetwarzanie wielu danych z systemów informatycznych jest niezbędne, by prowadzić różnego rodzaju przedsiębiorstwa i nie tylko. Dzięki niemu możliwe jest efektywniejsze zarządzanie projektami, tworzenie rozbudowanych baz klientów, a także wykonywanie wielu innych czynności. Aby w pełni wykorzystać potencjał danych z systemów informatycznych, powinno się skorzystać z data center. Dowiedz się, czym ono jest.

  1. Data center – co to takiego?
  2. Zalety korzystania z data center

Tworzenie rozbudowanych systemów informatycznych jest powszechne w wielu firmach i branżach. Dzięki nim przedsiębiorstwo może szybciej się rozwijać i osiągać jeszcze większe zyski. Niestety, samodzielne przechowywanie danych firmowych na własnych serwerach często jest zbyt drogie na początkowym etapie działalności. Na pomoc przedsiębiorcom przychodzi netia data center.

Data center – co to takiego?

Co to jest data center? To pytanie zadaje sobie wciąż wiele osób, dla których świat informatyki jest mało zrozumiały. Pod pojęciem tym kryje się centrum danych – data center to fizyczne miejsce, w którym znajdują się serwery do przechowywania informacji z różnych systemów informatycznych. Serwery gromadzą i przetwarzają dane, które wpisują użytkownicy, dzięki czemu wszystkie informacje są zbierane w jednym miejscu. W ten sposób można zabezpieczyć się przed utratą ważnych danych, wykorzystywanych do efektywnego prowadzenia działalności. 

Wszystkie serwery znajdujące się w netia data center są zabezpieczone przed pożarem, zalaniem oraz wieloma innymi uszkodzeniami. W przypadku awarii urządzenia są natychmiast naprawiane, by użytkownicy mieli ciągły dostęp do plików przechowywanych na serwerach.

Zalety korzystania z data center

Korzystanie z data center u usługodawców takich jak Netia ma wiele zalet. Przede wszystkim jego atutem jest przystępna cena. Stawki dla klientów są ustalane w różnych opcjach po uwzględnieniu okresu najmu i wymagań. Każda umowa może być zmieniona, jeżeli potrzeby klienta będą inne niż na początku współpracy. Skalowalność usług data center jest pod tym względem natychmiastowa. Co ważne, w data center zatrudnieni są wszyscy niezbędni specjaliści, dzięki czemu firma korzystająca z usług centrum danych nie martwi się niemalże o nic.   Zespół informatyków dba o bezpieczeństwo serwerów, zajmuje się ich konserwacją, zarządzaniem systemami, a także innymi zadaniami, które zapewniają działanie data center na najwyższym poziomie. Ponadto w centrum danych serwery są dostępne przez cały czas bez przerw wynikających z awarii lub tworzenia kopii zapasowych, co zapewnia ich efektywne działanie w każdej sytuacji.

Wpis przygotowany przez partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.