Darmowy SIMLOCK z iPhone 3G z iOS4

3

Dosłownie kilka godzin po oficjalnym udostępnieniu oprogramowania iOS4,  hakerzy upublicznili metodę na darmowe zdjęcie blokady SIMLOCK kilkoma dotknięciami ekranu. Nowe narzędzie ultrasn0w 0.93 wydane zostało przez Dev-Team, grupę która zajmuje się rozpracowywaniem zabezpieczeń telefonu iPhone od samego początku.

Aktualnie możliwe jest zdjęcie blokady ze wszystkich wersji basebandu, także tej najnowszej, wgrywanej wraz z najnowszą wersją oprogramowania 4.0.  Obsługiwane są modele 3G i 3GS. Niestety ten ostatni, mimo że obsługiwany przez ultrasn0w, to niestety na oprogramowaniu 4.0 na razie jest nie do złamania, z racji braku narzędzi pozwalających na wprowadzenie telefonu w tryb Jailbreak, który pozwoli na uruchomienie ultrasn0w. Działa on natomiast na oprogramowaniu 3.1.3, co jest na pewno dużym plusem dla użytkowników z SIMLOCKIE?m w 3GS, którzy od dawna czekają na jakiegoś hacka.

iPhone 3G z softem iOS4

Mając oprogramowanie iOS4 w naszym urządzeniu iPhone 3G, pobieramy  paczkę z testową wersją programu RedSn0w, przystosowany do działania z iOS4. Program uruchamiamy. Wciskamy Browse i wskazujemy oprogramowanie iOS 4.0 dla iPhone 3G. Link do niego można znaleźć na myiphone.com.pl lub na AppleMobile.pl. W zasadzie dalej wciskamy tylko next, wszystkie potrzebne ustawienia będą wprowadzone domyślnie. Na końcu zostaniemy poproszeni o wprowadzenie telefonu w tryb DFU zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Wystarczy 3 sekundy trzymać HOME, 10 sekund HOME i POWER, a następnie puścić POWER i dalej trzymać HOME do momentu wykrycia urządzenia przez RedSn0w. Rozpocznie się proces Jailbreaku i instalacja Cydii. Po jej zainstalowaniu podłączamy się do sieci WiFi i uruchamiamy Cydię. Z dolnej belki wybieramy Menage, a następnie dotykamy przycisków Sources – Edit – Add i wpisujemy adres nowego repozytorium – http://repo666.ultrasn0w.com. Wciskamy Add Source. Adres zostanie dodany. Z dolnej belki wybieramy Cydia i dotykamy przycisk Reload. Następnie z dolnej belki wybieramy Search i wpisujemy nazwę ultrasn0w. Po zainstalowaniu paczki i zrestartowaniu urządzenia, można korzystać z każdej karty SIM.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.