Darmowy SIMLOCK z iPhone 3G z iOS4

3

Dosłownie kilka godzin po oficjalnym udostępnieniu oprogramowania iOS4, hakerzy upublicznili metodę na darmowe zdjęcie blokady SIMLOCK kilkoma dotknięciami ekranu. Nowe narzędzie ultrasn0w 0.93 wydane zostało przez Dev-Team, grupę która zajmuje się rozpracowywaniem zabezpieczeń telefonu iPhone od samego początku.

Aktualnie możliwe jest zdjęcie blokady ze wszystkich wersji basebandu, także tej najnowszej, wgrywanej wraz z najnowszą wersją oprogramowania 4.0. Obsługiwane są modele 3G i 3GS. Niestety ten ostatni, mimo że obsługiwany przez ultrasn0w, to niestety na oprogramowaniu 4.0 na razie jest nie do złamania, z racji braku narzędzi pozwalających na wprowadzenie telefonu w tryb Jailbreak, który pozwoli na uruchomienie ultrasn0w. Działa on natomiast na oprogramowaniu 3.1.3, co jest na pewno dużym plusem dla użytkowników z SIMLOCKIE?m w 3GS, którzy od dawna czekają na jakiegoś hacka.

iPhone 3G z softem iOS4

Mając oprogramowanie iOS4 w naszym urządzeniu iPhone 3G, pobieramy paczkę z testową wersją programu RedSn0w, przystosowany do działania z iOS4. Program uruchamiamy. Wciskamy Browse i wskazujemy oprogramowanie iOS 4.0 dla iPhone 3G. Link do niego można znaleźć na myiphone.com.pl lub na AppleMobile.pl. W zasadzie dalej wciskamy tylko next, wszystkie potrzebne ustawienia będą wprowadzone domyślnie. Na końcu zostaniemy poproszeni o wprowadzenie telefonu w tryb DFU zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Wystarczy 3 sekundy trzymać HOME, 10 sekund HOME i POWER, a następnie puścić POWER i dalej trzymać HOME do momentu wykrycia urządzenia przez RedSn0w. Rozpocznie się proces Jailbreaku i instalacja Cydii. Po jej zainstalowaniu podłączamy się do sieci WiFi i uruchamiamy Cydię. Z dolnej belki wybieramy Menage, a następnie dotykamy przycisków Sources – Edit – Add i wpisujemy adres nowego repozytorium – https://repo666.ultrasn0w.com. Wciskamy Add Source. Adres zostanie dodany. Z dolnej belki wybieramy Cydia i dotykamy przycisk Reload. Następnie z dolnej belki wybieramy Search i wpisujemy nazwę ultrasn0w. Po zainstalowaniu paczki i zrestartowaniu urządzenia, można korzystać z każdej karty SIM.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(3)

  1. Co za bzdury wypisujecie, oczywiście że można zrobić jailbrake iOS 4 na 3GS i to bez najmniejszego problemu, robi się to dokładnie tak samo jak w przypadku poprzednich wersji za pomocą pwngtool. Proponuję najpierw doczytać zanim weźmie się za pisanie takiego artykułu.

  2. Kolego, nie bzdury tylko stan faktyczny na dzień, w któym tekst powstawał. Widać, że sprawę znasz tylko z teorii, niepopartej żadną praktyką. Już tłumaczę jak to wygląda aktualnie:

    Po pierwsze: Możliwe jest wykonanie Jailbrek’a z iOS 4 na iPhone 3GS jedynie ze STARYM bootromem, czyli w telefonach wyprodukowanych przed 43 tygodniem produkcji. W polskim Orange telefony te przestały być oferowane od listopada ubiegłego roku. W przypadku Ery, miesiąc później niż w Orange w przypadku czarnych modeli i 2 miesiące później w przypadku białych. Wszystkie sprzedane później mają nowy bootrom, a tym samym Jailbreka nie wykonasz.

    Po drugie: Jeżeli masz w telefonie 3.1.3 i wykonałeś Jailbrek Spiritem, to nie masz mozliwosci wgrania Custom Firmware, ponieważ serwer autoryzacyjny iTunes Ci na to nie pozwoli.

    Po trzecie: Jeżeli ktoś taki jak ja, wgrywał beta wersjie iOS 4 do swojego 3GS, to także nie może już wgrać CF, ponieważ aktualnie Apple zablokowalo Downgrade na niższą wersję niż 4.0.

    Podsumowując: Jailbreak na 3GS z iOS4 możliwy jest tylko w przypadku urządzeń ze starym bootromem, które są dodatkowo już wprowadzone w Jailbrek programem BlackRa1n, RedSn0w lub Pwnagetool na starym sofcie. Jeżeli ktoś aktualizował soft do iOS4 i teraz chce zorbić JB, lub ma 3.1.3 złamany Spiritem, to nic nie zrobi. Tyle.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *