Home Newsy Darmowe strony do pobierania muzyki free

Darmowe strony do pobierania muzyki free

Darmowe strony do pobierania muzyki free
0

Strony z bezpłatnymi plikami muzycznymi to świetna opcja dla tych, którzy nie chcą nic płacić, ale też nie chcą łamać prawa. W Internecie dostępnych jest kilka opcji, które oprócz pobierania utworów służą jako platforma do popularyzacji twórczości niezależnych muzyków i zespołów.

Slodkoslodka stworzyła kilka legalnych witryn do bezpłatnego pobierania muzyki. W naszym przeglądzie znajdziesz dobrze znane usługi i nowe zasoby o dobrym potencjale.

Biblioteka audio YouTube

YouTube zajmuje w naszym rankingu zasłużone pierwsze miejsce. Nie chodzi o używanie zewnętrznych narzędzi do pobierania opublikowanych filmów. Platforma posiada obszerną bibliotekę multimediów do bezpłatnego i legalnego pobierania. Istnieją tysiące utworów, które można filtrować według gatunku, nastroju, instrumentu i czasu trwania. Biblioteka audio YouTube zawiera również setki opcji efektów dźwiękowych uporządkowanych według kategorii. To sprawia, że ​​platforma jest doskonałym narzędziem dla każdego, kto szuka sugestii dotyczących konkretnego stylu playlisty lub ścieżki dźwiękowej do filmu.

SoundCloud

SoundCloud to jedna z najpopularniejszych platform udostępniania muzyki na rynku. Dzięki obszernej bibliotece zasób oferuje utwory w różnych stylach. Treści można słuchać online lub pobierać na urządzenie. Bezpłatne utwory są dostępne w społeczności SoundCloud. Dodatkowo możesz utworzyć konto (bezpłatnie), zapisywać utwory w swoim profilu, śledzić artystów i tworzyć listy odtwarzania.

Instrumenty te mogą być używane przez muzyków. Witryna umożliwia reklamowanie swojej pracy poprzez przesyłanie utworów, podcastów i innych dźwięków na stronę.SoundCloud został założony przez muzyków z Berlina (Niemcy) w sierpniu 2007 roku. Profesjonaliści od nagrań mogą współpracować, udostępniać utwory, promować i rozpowszechniać swoje kompozycje. Platforma znacznie się rozrosła na przestrzeni lat. Dziś możemy odkryć miliony darmowych piosenek i słuchać ich bez żadnych ograniczeń.

Ta strona stała się popularna z kilku powodów, ale to proste i wszechstronne narzędzia wymiany umożliwiły korzystanie z tej platformy milionom twórców i nie tylko. Na przykład jedną z głównych cech SoundCloud jest to, że pozwala artystom przesyłać swoje utwory z charakterystycznym adresem URL.

Platforma umożliwia osadzanie plików dźwiękowych w dowolnym miejscu. SoundCloud można łączyć z Twitterem i Facebookiem, aby członkowie mogli dotrzeć do swoich odbiorców. Jak widać, dzięki bezpłatnemu SoundCloud każdy użytkownik będzie miał ponad 120 milionów utworów od aspirujących i przyszłych artystów. Serwis oferuje ogromną różnorodność tematów na każdy gust i generuje rekomendacje dotyczące muzyki i treści audio. Platforma działa również jako sieć społecznościowa i pozwala użytkownikom komunikować się ze znajomymi i muzykami.

Muzyka Amazon

Wiemy już o szerokiej gamie produktów, które sprzedaje Amazon, ale czy wiesz, że witryna sprzedaje muzykę? Co więcej, strona zawiera również utwory, które można pobrać bezpłatnie. Podobnie jak w przypadku innych platform, Amazon Music organizuje je w kategorie, takie jak styl muzyczny i nazwa zespołu lub muzyka.Przeglądając witrynę, możesz poznawać nowych wykonawców i słuchać piosenek niektórych swoich ulubionych zespołów.

Według danych opublikowanych przez firmę na każdej platformie dostępnych jest około 70 milionów utworów. Amazon Music oferuje bezpłatną wersję próbną. Użytkownik może słuchać piosenek, podcastów, tworzyć listy odtwarzania i importować swoje utwory MP3 do Amazon Music. Platforma ma pewne ograniczenia w wersji darmowej. Jeśli nie masz płatnego konta, usługa będzie zawierać reklamy podczas odtwarzania utworów.

ReverbNation

Pomimo tego, że ma na celu promowanie nowych artystów, ReverbNation jest jedną z najlepszych witryn do pobierania muzyki. Nie znajdziesz tu żadnych utworów z listy 1, ale na pewno znajdziesz przyszłe hity. Zespoły takie jak Imagine Dragons i Alabama Shakes zyskały uznanie na stronie.

W zakładce Discovery możesz filtrować według stylów i zobaczyć, które są obecnie najpopularniejsze na platformie. Warto zauważyć, że nie wszystkie utwory są dostępne do pobrania, a w niektórych przypadkach konieczne jest zalogowanie się. Wszystko to jednak można posłuchać online za darmo.

Jamendo

Jamendo Music to usługa, dzięki której możesz bezpłatnie przesyłać strumieniowo lub pobierać obszerną bibliotekę muzyczną. Podobnie jak inne platformy, działa jako społeczność, w której artyści mogą promować swoje piosenki. Strona kategoryzuje utwory zgodnie z najnowszymi trendami i gatunkami. Oferuje również wybór polecanych utworów do filmów i stacji radiowych, podzielonych według stylu muzycznego. Aby móc korzystać ze wszystkich funkcji, użytkownik musi bezpłatnie założyć konto w serwisie.

Darmowe archiwum muzyczne (FMA)

Free Music Archive to interaktywna biblioteka muzyczna, która oferuje bezpłatne pobieranie treści. Strona została stworzona przez amerykańskie radio WFMU, którego celem jest rozszerzenie dostępu do kultury muzycznej. Utwory są pogrupowane w kategorie, takie jak gatunki, najpopularniejsze według tygodnia, miesiąca lub cały czas. Strona zawiera również informacje o muzykach i ich pracy. To dobra platforma dla pasjonatów muzyki.

Noisetrade

Noisetrade to miejsce, w którym muzycy z całego świata mogą dzielić się swoimi dziełami. Pobieranie treści jest bardzo łatwe. Gdy znajdziesz to, czego szukasz, po prostu wpisz swój adres e-mail we wskazanej lokalizacji i pobierz go. Usługa jest bezpłatna, ale użytkownicy mogą zostawić napiwek swoim ulubionym wykonawcom. W ten sposób witryna znalazła zachętę do tworzenia i dystrybucji muzyki. Oprócz piosenek na stronie można legalnie pobrać książki z różnych segmentów.

Musopen

Musopen pozwala znaleźć w jednym miejscu utwory największych kompozytorów muzyki klasycznej.Wszystkie utwory są chronione prawem autorskim, można je pobierać i odtwarzać bez ograniczeń. Możesz wyszukiwać treści według autora, instrumentu, czasu i innych filtrów. Użytkownicy mogą słuchać utworów online, ale aby je pobrać, należy dokonać krótkiej rejestracji w serwisie. Darmowa subskrypcja obejmuje 5 pobrań dziennie. Oprócz piosenek dostępne są nuty, materiały do ​​nauki dla uczniów i nauczycieli oraz internetowe radio z muzyką klasyczną.

Audionautix

Audionautix to dobra opcja dla osób poszukujących muzyka free do ścieżek dźwiękowych. Wszystkie utwory zostały skomponowane i stworzone przez muzyka Jasona Shawa i można je pobrać bezpłatnie bez rejestracji. Możesz filtrować wyszukiwania według „stanu umysłu”, takiego jak relaksujący, dramatyczny, melancholijny, humorystyczny. Wyszukiwanie można dodatkowo zawęzić według płci, czasu i słowa kluczowego.

Audio Archive

Audio Archive to witryna non-profit, która gromadzi miliony różnych rodzajów treści cyfrowych, w tym audio. Pomimo nieprzyjaznego interfejsu, Audio Archive jest warte poznania. Oprócz muzyki do pobrania dostępne są audycje radiowe z całego świata i podcasty. Każdy, kto kocha wersje na żywo, powinien cieszyć się wieloma dostępnymi utworami, w tym występami zarówno nowych członków, jak i uznanych artystów.

eSound

eSound to nowa usługa, która szybko zyskała popularność wśród użytkowników.Aplikacja ma ponad 150 milionów utworów online do słuchania i dodawania do swojej biblioteki muzycznej! eSound to platforma do strumieniowego przesyłania muzyki, która wykorzystuje szereg mediów internetowych, aby oferować użytkownikom bezpłatne zasoby, za które płaci się na innych, bardziej popularnych platformach.

Audomack

Audiomack to usługa, która istnieje od 2012 roku. Jest to platforma do strumieniowego przesyłania muzyki, która pozwala artystom i autorom pobierać utwory i podcasty, aby udostępniać je słuchaczom za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W 2021 r. Billboard zaczął włączać dane strumieniowe z Audiomack do niektórych swoich programów. Ta usługa ma wiele zalet, w tym odtwarzanie offline, które jest bezpłatne dla wszystkich i nie jest blokowane przez płatne ściany. Według najnowszych danych platforma ma obecnie 17 milionów użytkowników miesięcznie.

Mixcloud

Mixcloud to usługa dla tych, którzy kochają programy radiowe. Platforma ta obsługuje społeczność ponad pół miliona DJ-ów, stacji radiowych, nadawców i wpływowych autorytetów muzycznych. Mixcloud ma ponad 4 miliony aktywnych użytkowników. Oprócz bezpłatnej wersji platforma ma Mixcloud Premium i Mixcloud Pro, te ostatnie dla profesjonalistów, którzy chcą zarabiać na swoich odbiorcach. Ta internetowa usługa strumieniowego przesyłania muzyki z siedzibą w Wielkiej Brytanii powstała w 2008 roku, ale pozostała bardzo niszowa w grupie DJ-ów.

Pomimo tego, że duże serwisy działają na zasadzie abonamentu i znacznie ograniczają funkcjonalność darmowych kont, w branży muzycznej istnieje wiele ciekawych serwisów do słuchania ulubionych utworów za darmo.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.