Home Newsy Czym kierować się przy wyborze internetu domowego?
0

Czym kierować się przy wyborze internetu domowego?

Czym kierować się przy wyborze internetu domowego?
0

Zastanawiasz się nad zainstalowaniem internetu w swoim nowym domu lub mieszkaniu, ale nie wiesz, z usług którego dostawcy skorzystać? Nie potrafisz samodzielnie określić, która z ofert najlepiej odpowiada na Twoje indywidualne potrzeby? Dzięki lekturze poniższemu artykułu dowiesz się, na co najlepiej zwrócić uwagę przy zakupie internetu stacjonarnego.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze internetu?

Po pierwsze, zastanów się, w jaki sposób będziesz korzystać z internetu. Jeśli Twoje użytkowanie sieci sprowadza się do sporadycznego surfingu w poszukiwaniu informacji czy korzystania ze sklepów on-line, nie przepłacaj – oferta z najszybszym, dostępnym na rynku przesyłem danych nie jest Ci niezbędna. Jeśli natomiast z domowego internetu będzie korzystała cała Twoja rodzina, wybór oferty z szybszym łączem może okazać się tym właściwym. Jeśli np. Twoja żona namiętnie korzysta z platform streamingowych, syn jest zapalonym graczem gier multiplayer, a córka prowadzi własny kanał na YouTube – będziesz potrzebował szybkiego internetu.

Co jeszcze powinno mieć wpływ na Twój wybór?

Po drugie – koszty usługi. Przy okazji wyboru oferty, warto dobrze je przeanalizować. Pamiętaj, żeby oprócz ceny za abonament, zwrócić również uwagę na takie szczegóły jak m.in. cena aktywacji usługi – u niektórych operatorów zapłacisz za aktywację symboliczną złotówkę, u innych aż 99 zł! Zwróć także uwagę, czy za modem, który otrzymasz od operatora, również musisz zapłacić.

Po trzecie – bonusy. Wielu operatorów oferuje różnego rodzaju opcje dodatkowe, mające przekonać klientów do ich propozycji – np. darmowy streaming kanał dla maniaków sportu – Eleven Sports, darmowy program antywirusowy, dostęp do platformy streamingowej HBO, statyczne IP lub finansowe zniżki na kilka pierwszych miesięcy użytkowania.

Jak porównać oferty poszczególnych dostawców?

Porównanie dostępnych na rynku ofert największych i najpopularniejszych dostawców internetu to świetny pomysł. Skorzystaj z niego, a na pewno łatwiej podejmiesz decyzję! Ranking dostawców oraz dane dotyczące wszystkich ich propozycji, wraz z wyczerpującym opisem znajdziesz na stronie: https://rankingsieci.pl/internet-stacjonarny/.

Miłego i bezpiecznego surfowania po sieci!

Artykuł przygotowany przez partnera.
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.