Home Newsy Czy warto kupić fotel gamingowy? Zalety i wady

Czy warto kupić fotel gamingowy? Zalety i wady

Czy warto kupić fotel gamingowy? Zalety i wady
0

Zastanawiasz się, czy warto kupić fotel gamingowy? Meble dla graczy cieszą się dużym zainteresowaniem. E-sport w ostatnich latach stał się niezwykle popularny, a wraz z nim szerokie możliwości optymalizacji stanowiska do rozgrywek. Wbrew pozorom, fotel gamingowy doskonale sprawdzi się też podczas pracy czy nauki w domu. Czy to dobra inwestycja? Sprawdź, czy i dlaczego warto postawić na fotel dla gracza!

Inwestycja w zdrowie

Wielu z nas podczas pracy, nauki czy rozrywki zauważyło, jak męczące mogą być długie godziny przed komputerem. Przez to, że nie możemy znaleźć właściwej pozycji, garbimy plecy. To z kolei skutkuje takimi dolegliwościami jak bóle karku i lędźwi. Nieodpowiednie ustawienie siedziska i oparcia rzutuje również na kolana. Po ośmiu godzinach przed ekranem nie marzymy o niczym więcej, jak tylko położeniu się wygodnie na kanapie. Nie musi tak być – wystarczy postawić na dobry fotel gamingowy lub biurowy. To prawdziwa inwestycja w zdrowie.

Niektóre modele mogą jednak wydawać się drogie. Kwota za gamingowy fotel może przekroczyć tysiąc złotych, ale na rynku działają sklepy takie jak Zdesk, które oferują wysokiej jakości fotele dla graczy w rozsądnych cenach. Nie ma tu miejsca na kompromisy – w ofercie foteli dla graczy marki Zdesk znajdziesz wyłącznie wykonane z wytrzymałej eko-skóry lub oddychających tworzyw sztucznych modele, które zapewnią Ci maksymalny komfort podczas działań przed komputerem bez ponoszenia nadmiernych wydatków.

Wygodne stanowisko do gry i pracy

Fotele gamingowe sprawdzą się nie tylko podczas rozgrywek i innych działań tego typu. Są doskonałym wyborem podczas organizacji biura czy przestrzeni do home office. Ich zadaniem jest umożliwienie wielogodzinnej pracy przed komputerem w komfortowych warunkach. Doceni je także młodzież ucząca się, dla której biurko jest centralnym punktem pokoju – to tu przygotowują się do lekcji i tu spędzają czas na różnych rozrywkach. Fotel gamingowy jest bardzo uniwersalnym wyborem. To, jak będziesz go eksploatować, zależy od Twoich preferencji.

Wytrzymałość

Dużą zaletą foteli gamingowych jest ich wytrzymałość. Im lepiej jest wykonany taki mebel, tym dłużej zachowa niezmieniony wygląd. Najczęściej są wykonane ze skóry syntetycznej, a stelaże są na tyle mocne, że z powodzeniem wytrzymują szybkie i gwałtowne ruchy. Te w e-sporcie są zupełnie powszechne, dlatego niezbędną cechą fotela gamingowego jest utrzymanie pełnej równowagi. Niektóre mają też funkcję kołysania (tilt) – to rozwiązanie doskonałe dla gracza, który machinalnie kołysze się podczas rozgrywek, pracy lub nauki. Co do zasady są one na kółkach i umożliwiają sprawne poruszanie się przy biurku, zwłaszcza wtedy, gdy postawisz na biurko narożne, które ułatwia organizację przestrzeni.

Możliwości regulacji fotela gamingowego

To, co wyróżnia fotele gamingowe, to możliwość ich regulacji. Producenci wyposażają je w takie opcje jak regulacja wysokości siedziska, oparcia, podłokietników czy zagłówka. Dzięki temu nadają się dla osób różnego wzrostu. To ważne, bo bardzo często zarówno niscy, jak i wysocy gracze zmagają się z problemami ze znalezieniem odpowiedniej pozycji przy biurku. Fotel gamingowy rozwiązuje ten problem. Można go łatwo dopasować do swojego kształtu ciała, a także do indywidualnych preferencji.

Futurystyczny design

Charakterystyczną cechą foteli gamingowych jest ich design. Najczęściej producenci stawiają na futurystyczne wykończenie w ciemnych barwach, które przywodzi na myśl skojarzenia z szybkością i zręcznością. Możesz też znaleźć bardziej stonowane fotele, odwołujące się do stylistyki biurowej. Takie meble doskonale wpasowują się w pomieszczenie. Ich wadą jest to, że są zazwyczaj dość duże i masywne, dlatego w mniejszych pokojach mogą wydawać się nieco przytłaczające. W takiej sytuacji lepiej postawić na fotel mniejszych rozmiarów. Poza tym ze względu na dużą wagę mogą rysować panele, dlatego dobrze jest zainwestować w podkładkę.

Jak widzisz, fotele gamingowe mają liczne zalety, które rzutują na komfort pracy, nauki i rozrywki. Czy to dobra inwestycja pomimo wad? To każdy musi ocenić samodzielnie, ale naszym zdaniem najlepiej jest to sprawdzić, siedząc w takim fotelu przed ulubioną grą…

5/5 - (2 votes)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.