Home Newsy Czy warto korzystać z kryptobotów?
0

Czy warto korzystać z kryptobotów?

Czy warto korzystać z kryptobotów?
0

Coraz więcej transakcji handlowych odbywa się przy udziale automatycznych systemów inwestycyjnych. Giełdy kryptowalut same zachęcają do transakcji o wysokiej częstotliwości, a platformy świetnie radzą sobie w takich warunkach. Roboty zapewniają dużą płynność i stwarzają szanse na stały przychód.

Czym są roboty handlowe?

Roboty handlowe stworzono do przeprowadzania cześciowo lub w pełni zautomatyzowanego handlu. Mamy do czynienia ze specjalnym oprogramowaniem, które działa w oparciu o zaawansowane algorytmy oraz strategie inwestycyjne. To pozwala na otwieranie i zamykanie pozycji w ciągu ułamków sekund.

Automatycznego oprogramowania nie można mylić z pojęciem „handlu algorytmicznego”, które odnosi się do realizacji dużego zlecenia. Algotrading zmniejsza koszty dzieląc zadanie na kilka pod-zleceń oraz niweluje ryzyko niewykonania transakcji.

Jak działają roboty?

Kryptobot działa w oparciu o określone algorytmy oraz reguły. Oprogramowanie wykorzystuje dostępne parametry rynkowe: wolumen, czas lub cenę. Boty mają możliwość wchodzenia w interakcje ze sobą oraz z innymi platformami.

Dzięki robotom handlowym, inwestorzy mogą zaoszczędzić czas. Nie muszą samodzielnie analizować rynku oraz poszczególnych par walutowych. Automatyczne oprogramowanie ma znaczną przewagę nad ludźmi. Pozwala na zawieranie transakcji 24h na dobę.

Roboty są w stanie pracować bardzo szybko, na wielu giełdach, a jednocześnie są pozbawione emocji. Aplikacje są na tyle zaawansowane, że zaczynają konkurować pomiędzy sobą.

Kiedy decydujesz się na wybór automatycznego robota handlowego, zazwyczaj możesz wprowadzić własne wytyczne odnośnie strategii. Masz do wyboru różne giełdy i kryptowaluty. Uzyskujesz dostęp do panelu, gdzie masz dostęp do wykonanych oraz obecnych transakcji.

Jaki strategie wykorzystują roboty?

Roboty handlowe wciąż ulegają ulepszeniom. Korzystają przy tym z różnych strategii. Najpopularniejsza z nich to rynkowa, która opiera się na wykorzystaniu różnicy pomiędzy ceną zysku i sprzedaży danego aktywa. Znaną strategia jest również arbitraż, czyli zysk z różnicy wartości kryptowalut na poszczególnych giełdach.

Kiedy handel kryptowalutami dopiero startował, inwestorzy zarabiali właśnie poprzez arbitraż. Rynek był o wiele mniejszy niż teraz. Duża nierównowaga i różnice cen pozwalały na zakup walut w jednym miejscu i sprzedaż z zyskiem gdzieś indziej. Rozwój rynku i infrastruktury przyczyniły się do wyrównania różnic, przez co ta strategia nie jest już tak opłacalna.

Oprócz tego, wiele robotów kieruje się różnymi wskaźnikami, w tym danymi EMA. Wartości tych narzędzi zazwyczaj opierają się na danych z przeszłości, co często nie przekłada się na zyski inwestorów. Właśnie dlatego efektywność robotów wciąż pozostaje kwestią sporną. Niektórzy uważają je za przydatne narzędzie, które przynosi pewne zyski.

Część inwestorów twierdzi, że rynek kryptowalut nie jest wystarczająco płynny i stabilny, aby oprogramowanie mogło przynosić pasywny dochód. W internecie znajdziesz opinie mówiące, że aplikacje takie, jak Bitcoin Compass nie przynoszą zawrotnych zysków. Z naszej strony zalecamy samodzielne sprawdzenie ofert dostawców. Warto poszukać aplikacji, które posiadają wersję demo. To pozwoli na zapoznanie się z platformą.

Kto korzysta z automatycznych robotów?

Automatyczne roboty cieszą się coraz większą popularnością. Na samym początku kryptowalutami interesowali się tylko nieliczne osoby, które fascynowały się technologiami oraz blockchainem. Obecnie ogromne stopy zwrotu przyczyniły się do sytuacji, gdzie świat walut cyfrowych przyciągnął do siebie gigantów finansowych.

Zainteresowały się nim bogate osoby oraz duże instytucje finansowe. Obecnie z kryptobotów korzystają firmy, profesjonalni traderzy, a także amatorzy w świecie inwestowania. Coraz większa grupa osób dąży do uzyskania pasywnego dochodu i stałego pomnażania kapitału.

Z jakich robotów handlowych możemy korzystać?

1. Doradcy

Ten typ aplikacji nie wykonuje za Ciebie automatycznego handlu. Oprogramowanie zapewnia poradę odnośnie otwarcia danej pozycji.

2. Proste roboty

Ten typ robotów handlowych działa w oparciu o gotowe scenariusze. W zależności od sytuacji postępują w określony, schematyczny sposób. Posiadają również wbudowane algorytmy, które w przyszłości mogą być edytowane. Pozostawienie tych samych ustawień na dłuższy czas znacznie zmniejszyłoby szanse na zyski.

3. Inteligentne roboty

Rozwiązania, które opierają się na specjalnych algorytmach i sieciach neuronowych wpływają na głębokość oraz szybkość analizy. Ten typ asystenta inwestycyjnego jest trudniejszy w obsłudze oraz droższy.

Branża kryptowalut z pewnością nie jest dla wszystkich. Rynek daje szanse na duże zyski, ale jednocześnie nie chroni przed wysokimi stratami. Chęć szybkiego wzbogacenia oraz różne emocje przekładają się na wiele nieprzemyślanych decyzji. To często skutkuje znaczną utratą kapitału.

Kryptobot to jedno z rozwiązań, które może wspomóc Cię w decyzjach inwestycyjnych. Zastanów się, czy twoje umiejętności traderskie pozwolą na odpowiednie skonfigurowanie robota. Warto również przetestować kilka wersji robotów, aby porównać dostępne rozwiązania.

Artykuł przygotowany przez partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.