Home Newsy Czy telefon dobrze się sprawdza jako wzmacniacz wi-fi?

Czy telefon dobrze się sprawdza jako wzmacniacz wi-fi?

Czy telefon dobrze się sprawdza jako wzmacniacz wi-fi?
0

Czy zdarza Ci się, że sygnał wi-fi w domu słabnie lub nawet chwilowo zanika? Łatwo o takie sytuacje szczególnie wówczas, gdy przemieszczasz się wraz z mobilnym urządzeniem, za pomocą którego korzystasz z internetu. Aby zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom tego typu, warto zaopatrzyć się we wzmacniacz wi-fi. Jak działa takie urządzenie i czy można w takiej funkcji używać telefonu? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.

Co to jest wzmacniacz wi-fi i kiedy się go używa?

Choć łącze bezprzewodowe jest znacznie wygodniejsze w użytkowaniu niż korzystanie z internetu za pomocą kabla, technologia wi-fi nie jest również pozbawiona wad. Przemieszczanie się po różnych pomieszczeniach i dostęp do internetu z urządzeń mobilnych typu tablet lub smartfon brzmią fantastycznie, jednak można się tym cieszyć tak długo, jak długo pozostajemy w zasięgu sygnału.

Gdy sygnał wi-fi słabnie lub zanika jakość użytkowania internetu ulega znacznemu obniżeniu. Aby temu zapobiec, warto zaopatrzyć się we wzmacniacz wi-fi, czyli urządzenie, które łączy się ze stacją-matką (routerem, modemem) i rozprowadza wi-fi na dalszym obszarze. Wzmacniacz wi-fi to świetna inwestycja, jeżeli w Twoim domu:

  1. ściany są bardzo grube, przez co zakłócają sygnał,
  2. jest wiele kondygnacji, a sygnał nie dociera na najwyższe i/lub najniższe piętra,
  3. są obszary przylegające, takie jak ogród lub rozległy taras, na którym również planujesz korzystać z internetu.

Korzystanie ze wzmacniaczy sygnału wifi umożliwia efektywne korzystanie nie tylko z witryn internetowych. Jeżeli interesuje Cię telewizja online, pakiety dostępne w ofercie UPC z pewnością spotkają się z Twoim uznaniem.

Czy smartfon może służyć jako wzmacniacz sygnału wi-fi?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Większość współcześnie produkowanych telefonów ma wbudowaną funkcję Hotspot, która może działać na dwa sposoby. Po pierwsze, umożliwia „dzielenie się” internetem mobilnym (LTE) z innymi urządzeniami. Dzięki temu możesz korzystać z internetu nawet wówczas, gdy Twoje łącze domowe ulegnie awarii. Drugie zastosowanie Hotspota to właśnie wzmacnianie sygnału wifi. Odbywa się to przez jednoczesne korzystanie z internetu stacjonarnego i mobilnego.

Innym sposobem na wykorzystywanie smartfona w funkcji wzmacniacza wifi jest odpowiednie skonfigurowanie jego ustawień. Znajdź zakładkę „Opcje programisty” („Developer options”), a następnie wybierz „przedłuż zasięg wi-fi” („Extend wifi coverage”).

Kolejną możliwością jest użycie odpowiedniej aplikacji. Jedną z nich jest WiFi Repeater, który wymaga odpowiedniej konfiguracji. Możesz jej dokonać w pięciu krokach:

  1. Zainstaluj aplikację w telefonie.
  2. Podłącz telefon do wi-fi.
  3. Udostępnij sieć, klikając na ikonę wi-fi.
  4. Po wygenerowaniu QR kodu zeskanuj go przy pomocy urządzenia, na którym chcesz docelowo korzystać ze wzmocnionego wi-fi. Alternatywnie użyj wygenerowanego przez aplikację hasła.
  5. Na urządzeniu docelowym zmień ustawienia proxy, wybierając dane telefonu w funkcji wzmacniacza WiFi (IP i numer portu HTTP).

Inne sposoby na wzmocnienie sygnału wi-fi

Istnieją oczywiście łatwiejsze i bardziej wydajne sposoby na podniesienie jakości sygnału internetowego, niż wykorzystywanie w tym celu smartfona. Do takich zadań przeznaczone jest specjalne urządzenie, czyli wzmacniacz wi-fi. Zazwyczaj uruchamia się je w prosty sposób poprzez wpięcie do kontaktu i skonfigurowanie w celu sparowania ze stacją-matką.

W ofercie UPC dostępny jest Wi-Fi POD – wzmacniacz sygnału, który jest całkowicie kompatybilny z modemami Connect Box i Giga Connect Box. To niewielkie rozmiarowo urządzenie ma olbrzymią moc. Może być używane samodzielnie lub w połączeniu z innymi POD-ami. Dzięki zastosowaniu technologii mesh możliwe jest utworzenie całej sieci wzmacniaczy sygnału wg zapotrzebowania.

Konfiguracja Wi-Fi POD przebiega przy użyciu intuicyjnej aplikacji UPC Connect. Użyta w systemie inteligentna technologia samodzielnie wykrywa miejsca, w których sygnał internetu słabnie. Otrzymujesz wówczas komunikat z sugestią podłączenia POD-a, dzięki czemu możesz równomiernie rozprowadzić wi-fi po całym domu.

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.