Czy reklama w Google jest płatna?

Czy reklama w Google jest płatna?
0

Masz własną stronę internetową i chcesz zadbać o jej skuteczną promocję w sieci? Choć istnieje wiele narzędzi i kanałów marketingowych, dzięki którym możesz docierać do nowych odbiorców w Internecie, to z pewnością choć raz zastanawiałeś się, ile kosztują płatne treści w wyszukiwarce. W końcu korzyści wynikające z widoczności w wynikach wyszukiwania mogą być ogromne. Przeczytaj więc nasz artykuł, sprawdź, czy reklama w Google jest płatna i zaplanuj skuteczną kampanię. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto reklamować się w Google?

Większość internautów korzysta z sieci w dużej mierze do wyszukiwania informacji o produktach i usługach – to fakt. Z pewnością Tobie również się to zdarza! Jednak Internet oferuje ogromne możliwości nie tylko użytkownikom, którzy mogą znaleźć odpowiedzi na każde zapytanie, ale również przedsiębiorcom promującym swoją ofertę.

Jeśli prowadzisz własny biznes, to musisz pamiętać, że skutecznie pozyskasz nowych klientów tylko wtedy, gdy zdobędziesz widoczność w Google. To właśnie w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej zaczyna się większość aktywności online. Kluczem do sukcesu jest więc nie tylko firmowa strona internetowa, ale też jej pozycja w wynikach wyszukiwania.

Co możesz więc zyskać, reklamując się w Google? Jak się okazuje, skuteczna promocja w wyszukiwarce gwarantuje:

 • poprawę świadomości marki i lepszą rozpoznawalność w sieci,
 • większą liczbę potencjalnych klientów produktów lub usług,
 • bezpośrednie dotarcie z ofertą do zainteresowanych nią osób,
 • umocnienie pozycji przedsiębiorstwa na tle konkurencji w Internecie,
 • możliwość mierzenia wypracowanych rezultatów i śledzenia efektów,
 • efektywny rozwój biznesu oraz większe zyski z prowadzonej działalności.

Jak widzisz, dzięki kampanii internetowej możesz skutecznie rozpowszechnić wiedzę o swojej firmie. Chcesz zacząć promować ofertę i stronę WWW w wyszukiwarce, ale obawiasz się wysokich kosztów? Czytaj dalej, a dowiesz się…

Zwiększ widoczność swojej oferty i zacznij promować firmę w sieci. Sprawdź, czy reklama w Google jest płatna. Odkryj, czy kampania w wyszukiwarce się opłaca.
Zwiększ widoczność swojej oferty i zacznij promować firmę w sieci. Sprawdź, czy reklama w Google jest płatna. Odkryj, czy kampania w wyszukiwarce się opłaca.

Czy reklama w Google jest darmowa?

Już wiesz, że dostęp do szerokiego grona odbiorców, który zapewnia Twojemu biznesowi obecność w wyszukiwarce, daje Ci sporo możliwości. Co więcej, Google oferuje wiele zróżnicowanych form promocji strony WWW lub sklepu internetowego. Dzięki temu możesz wybrać tylko ten rodzaj kampanii reklamowej, która pasuje do Twojej branży, a także obszaru, w którym działasz i budżetu.

Trudno jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy reklama internetowa w Google jest płatna, ponieważ wyszukiwarka oferuje zarówno darmowe narzędzia np. organiczne wyniki wyszukiwania czy wizytówkę w Google Moja Firma, jak i te, za które musisz zapłacić, czyli przede wszystkim kampanie Google Ads.

Choć istnieją różne sposoby na poprawę widoczności w sieci, to tylko jeden zapewnia niezwykle szybkie efekty i pełną kontrolę nad budżetem. Google Ads – bo o nim mowa – to najpopularniejsza i jednocześnie niezwykle skuteczna forma reklamy w wyszukiwarce, która umożliwia planowanie, udostępnianie i uruchamianie płatnych treści w sieci.

Dzięki tego rodzaju kampanii reklamowej możesz sprawnie wypromować produkt, usługę, podstronę czy konkretną kategorię. Pomimo konieczności poniesienia kosztów, Google Ads zdecydowanie się opłaca. Nic więc dziwnego, że coraz częściej małe i średnie firmy decydują się na inwestycję w płatną promocję w wyszukiwarce.

Ile kosztuje kampania Google Ads?

Choć reklama w Google Ads jest płatna, to w przypadku wielu biznesów niezwykle się opłaca. Kampanie w wyszukiwarce sprawdzają się przede wszystkim w przypadku przedsiębiorców, którzy:

 • liczą na wyjątkowo szybkie efekty np. wzrost sprzedaży,
 • dopiero rozpoczynają promocję w wynikach wyszukiwania,
 • chcą wesprzeć prowadzone już działania z zakresu pozycjonowania strony WWW,
 • przygotowują firmę na ważny pod względem sprzedażowym okres np. Black Friday.

Jednak bez względu na pobudki, to Ty jako reklamodawca decydujesz, ile możesz przeznaczyć na konkretną kampanię. System Google Ads cechuje bowiem elastyczność budżetowa, dzięki której zachowujesz pełną kontrolę nad wydatkami. Oznacza to, że nie zapłacisz więcej niż wskazany przez Ciebie w czasie planowania promocji limit.

Musisz wiedzieć również, że możesz skorzystać z różnych strategii ustalania stawek. Najpopularniejszym modelem rozliczeń w przypadku kampanii w Google jest model PPC, czyli Pay Per Click. Oznacza to, że opłaty zostają naliczone tylko, gdy użytkownik kliknie w reklamę. Prościej mówiąc, płacisz wyłącznie za fizyczne wejścia na Twoją stronę internetową.

To, ile zapłacisz za reklamę w Google Ads (dawniej Google AdWords), zależy więc od Ciebie oraz możliwości i potrzeb Twojego biznesu. Na całkowity koszt tego rodzaju promocji w wyszukiwarce składają się dwa kluczowe elementy:

 1. budżet kampanii, a więc kwota, jaką musisz zainwestować za wygenerowane przez płatne treści wyświetlenia i kliknięcia;
 2. cena za obsługę kampanii, czyli wynagrodzenie dla specjalistów za przygotowanie, prowadzenie i optymalizację reklamy.

Weź pod uwagę, że choć to, ile kosztuje płatna kampania, może różnić się w zależności od ustalonego przez Ciebie budżetu, to ostateczny wpływ na cenę ma ocena reklamy przez system Google Ads. Wyszukiwarka analizuje takie aspekty jak np.:

 • trafność fraz kluczowych,
 • jakość strony docelowej,
 • przewidywana liczba kliknięć,
 • stawki i działania konkurencji,
 • typ i sposób przygotowania reklamy,
 • zawartość i format treści sponsorowanej,
 • czas prowadzenia kampanii promocyjnej,
 • maksymalny koszt za kliknięcie (ustawiony przez Ciebie).

Czy reklama w Google się opłaca? Podsumowanie

Jak widzisz, w przypadku kampanii Google Ads jakość ma kluczowe znaczenie. Istnieje możliwość, że nawet gdy zaproponujesz mniejszą stawkę niż Twoja konkurencja, to uzyskasz wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Wystarczy, że algorytmy wyszukiwarki docenią wartość Twojej reklamy oraz strony docelowej.

To zaś sprawia, że właściwie każdy może czerpać korzyści z tej formy promocji – zarówno duża marka, jak i małe czy średnie firmy.

Wcześniej wyjaśniliśmy już, że reklama w wyszukiwarce jest płatna. Weź jednak pod uwagę, że w przypadku Google Ads nie inwestujesz na długie miesiące czy lata. W każdej chwili możesz zrezygnować z prowadzonej kampanii, jeśli nie przynosi ona dla Twojego biznesu oczekiwanych korzyści.

A jeśli chcesz mieć pewność, że osiągniesz wyniki, na których Ci zależy, to powierz przygotowanie skutecznej reklamy w wyszukiwarce specjalistom. WeNet ma status Google Partner Premium, co potwierdza, że doradcy internetowi znają się na rzeczy i wiedzą, jak rozkręcić biznes. Wybierz kompleksową ofertę, w ramach której zostanie zapewnione:

 • certyfikowane wsparcie, wiedza i doświadczenie,
 • wzrost liczby wizyt na firmowej stronie internetowej,
 • obsługa oraz bieżące wsparcie na najwyższym poziomie,
 • dostosowanie wydatków do możliwości finansowych firmy,
 • realizacja celów reklamowych np. zwiększenie świadomości marki.

Doświadczeni eksperci WeNet zrealizowali już tysiące kampanii dla małych, średnich i dużych firm. Jeśli zdecydujesz się na ich ofertę, to przeanalizują potrzeby Twojego biznesu, przygotują jakościową reklamę i będą nieustanie mierzyć oraz optymalizować jej parametry, aby pozyskać dla Ciebie klientów w usługach Google.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Wejdź na WeNet.pl i za pośrednictwem formularza zamów darmową konsultację i wycenę. Zapewniamy, że zachowasz pełną kontrolę nad budżetem i zapłacisz tylko za rezultaty. Poznaj siłę reklamy w wyszukiwarce i zaplanuj swoją kampanię z doradcami internetowymi już teraz.

5/5 - (1 vote)
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *