Home Newsy Czy problem anteny w iPhone 4 przeszkadza w codziennym użytkowaniu?
Czy problem anteny w iPhone 4 przeszkadza w codziennym użytkowaniu?

Czy problem anteny w iPhone 4 przeszkadza w codziennym użytkowaniu?

8

Mając w rękach iPhone 4, pierwsze co zrobiłem, to sprawdziłem ile prawdy jest w medialnym szumie dotyczącym anteny nowej komórki Apple. Antena, która nie lubi dotyku, to główny temat przy każdej prezentacji iPhone 4. Faktycznie problem jest, jednak dla mnie zbyt mocno rozdmuchany. Problem zwarcia anteny w telefonie iPhone, wcale nie jest tak poważny, jak się go przedstawia.W sieci znalazłem informację, że zaledwie 5 % wyprodukowanych telefonów iPhone 4, ma problemy z utratą zasięgu. Apple z tego powodu zwolniła głównego inżyniera odpowiedzialnego z antenę w nowej odsłonie komórki giganta z Cupertino. Jednak mimo wszystko uważam, że problem jest mocno rozdmuchany. Trzymając telefon podczas rozmowy, nawet jeżeli zasłaniamy styk obu anten, to na prawdę trzeba go mocno ścisnąć, by zaczął tracić zasięg. Nie do końca prawdą jest, że problem się nasila w momencie, gdy mamy mocno spocone ręce. Sprawdzając zachowanie telefonu, polizałem palec i zwarłem obie anteny – zasięg spadł o 2 kreski, jednak nadal telefon miał jeszcze dwie.

Poniżej przedstawiamy wam nasz test przedstawiający problem, (a raczej jego brak) anteny w telefonie iPhone 4.

Zadziwiające jest to, że mimo iż telefon całkowicie stracił wszystkie kreski zasięgu w swojej wyświetlanej skali, to i tak bez problemu nawiązał połączenie w jakości, do której w żaden sposób nie można się przyczepić. Jako konserwatywnego przeciwnika wszelkich etui w telefonie, bardzo mnie to ucieszyło. Podczas tych kilku dni testowych, telefon ani razu mi się nie rozłączył podczas połączenia głosowego.

Czy w takim razie iPhone 4 ma problemy z anteną? Tak. Widać dokładnie, że gdy długo i mocno ściskamy łączenie obu anten, zasięg spada. Jednak telefon nadal jest gotowy do pracy, mimo że na wyświetlaczu nie są wyświetlane kreski zasięgu. Problem jest więc mocno przereklamowany.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.