Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Cut The Rope – Żaba w natarciu
Cut The Rope – Żaba w natarciu

Cut The Rope – Żaba w natarciu

2

Dzisiaj przetestujemy dla Was grę, która już pierwszego dnia podbiła serca tysięcy ludzi na świecie, mianowicie – Cut The Rope. Gra ta dziś jest już niemal legendą w AppStore na całym świecie (m.in. Polska, USA, Wielka Brytania). Prosta fabuła i nieskomplikowana grafika to jedne z wielu powodów, dzięki którym osiągnęła ona taki sukces. Poza tym dochodzi jeszcze niska cena (0,99 $) oraz wydanie przez słynnego wydawcę, Chillingo – czego można więcej wymagać? Co jest w niej cudownego? Sama fabuła gry polega na umieszczeniu cukierka ( wyrobu cukierniczego o pomarańczowo – żółtym kolorze) w paszczy bliżej nieokreślonego zielonego stworka (najprawdopodobniej żaby). Już na wejściu ukazuje się naszym oczom proste menu. Możemy z niego wybrać  ?Play? – czyli graj, ?Options? – czyli ustawienia, Crystal – czyli ranking i system osiągnięć gracza.

Na początku Cut The Rope ukazuje się nam bardzo przyjemne intro, opisujące historię potworka (żaby). Musimy go karmić cukierkami, by czuł się dobrze.  Gdy tylko zobaczymy ekran gry, od razu możemy pomyśleć, iż jest to ciekawy i nieskomplikowany tytuł, nadający się na nudne wieczory.

Na ekranie gry widzimy stworka siedzącego na platformie oraz cukierek zwisający na lince. Oczywiście trudność nie kończy się na tym, ponieważ wraz z nowymi poziomami są coraz trudniejsze przeszkody do pokonania (m.in. błyskawice, pająki, kolce), lecz są także pomoce dla nas (m.in. pompki, bańki, ruchome liny). Aby przeciąć linę, musimy pociągnąć palcem w miejscu przecięcia.

Co do poziomów: w całej grze są cztery zestawy poziomów każdy z nich zawiera 25 leveli, z czego w każdym levelu można zdobyć trzy gwiazdki. Razem w całej grze do zebrania jest 300 gwiazdek.

Podkład dźwiękowy jest dosyć dobry, lecz po paru godzinach spędzonych z grą może wydać się monotonny. Jednak najlepsze efekty graficzne i dźwiękowe są wtedy, gdy spadnie nam cukierek – zielony stworek robi minę potrafiącą rozbawić każdego gracza.

Podsumowując – jest to gra bardzo prosta, lecz wciągająca (nawet na parę godzin). Nadaje się do gry dla zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.  Atmosfera panująca w grze jest przyjemna, możemy przy niej się odprężyć. Gra ma same zalety, szukając bardzo dokładnie znalazłem chyba tylko jedną wadę – oprawa dźwiękowa po dłuższym czasie słuchania staje się monotonna, a poza tym chyba nic. Jeśli lubicie takie gry, nie zastanawiajcie się  – Cut The Rope jest właśnie dla Was.

Aplikacja dostępna jest tutaj.

Zalety:

– nieskomplikowana fabuła

– dwuwymiarowa, rysunkowa grafika

– duża ilość poziomów

– częste aktualizacje

Wady:

– monotonny podkład dźwiękowy

Ocena portalu AppleMobile: 9/10

korekta: Iwona Chmiel

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.