Home Newsy Co powinieneś wiedzieć o inwestowaniu?
Co powinieneś wiedzieć o inwestowaniu?

Co powinieneś wiedzieć o inwestowaniu?

0

Jaka jest najlepsza rada finansowa, której nie otrzymujesz? Jest nią inwestowanie. W artykule poznasz kilka rzeczy, które powinieneś mieć na uwadze.

Jaka jest najlepsza rada finansowa, której nie otrzymujesz? Jest nią inwestowanie.

Ludzie, którzy trzymają swoje pieniądze na standardowym koncie oszczędnościowym lub czekowym zazwyczaj pomijają inwestycje. Tym samym przegapili oni możliwość zarobienia setek tysięcy dolarów.

Nie musisz spędzać wielu godzin studiując wiedzę o inwestowaniu, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś mieć na uwadze.

Czym jest trading?

Wiele się słyszy o ludziach, którzy kupują akcje Bitcoin lub GameStop. Mówią, że inwestują. Ale to nie jest inwestowanie. To jest handel, a niektórzy mogą nawet powiedzieć, że hazard. Dlaczego? Ponieważ handel bez przeprowadzonego researchu na temat przedmiotu zakupu, oznacza, że grasz w ciemno.

Nie namawiam do tego żebyś nie handlował. Jeśli to lubisz- rób to! Nie handluj pieniędzmi, których nie możesz stracić.

Ruchy na giełdzie

Większość z nas myśli, że giełda idzie w górę i w dół. Nic bardziej mylnego. Przyglądając się historii, możemy stwierdzić, że rynek pnie się w górę i spada w dół, ale ze stałą tendencją wzrostową. W rzeczywistości od lat 20-tych XX wieku rynek akcji wzrastał o około 9,7 procent rocznie. W niektórych latach wartość wzrastała o wiele bardziej, a w innych spadała, ale średnio każdego roku wzrost stanowił 9,7 procent. Oznacza to, że gdybyś zainwestował na giełdzie w dowolnym dniu od lat 20. ubiegłego wieku i trzymał tam swoje pieniądze przez 15 lat, miałbyś 99% szans na dodatni zwrot. Zainwestowany kapitał zarobiłby sam na siebie.

To mówi nam, że inwestowanie długoterminowe było historycznie mniej ryzykowne, niż wielu z nas myśli. I faktycznie jest mniej ryzykowne dla naszej sytuacji finansowej niż trzymanie pieniędzy w banku, ponieważ te pieniądze – choć bezpieczne – prawie nie rosną (czasami można zarobić na nich niewielkie odsetki).

W ten sposób dochodzimy do tego, co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz inwestować.

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego

Pomyśl o akcjach (w których posiadasz ułamek firmy) lub obligacjach (w których zasadniczo udzielasz pożyczki firmie), a nawet o nieruchomościach. Inwestowanie w różne rodzaje instrumentów to dywersyfikacja. Urozmaicenie portfela inwestycyjnego pomoże w obniżeniu ryzyka utraty kapitału.

Jeśli jesteś młodszy, twoje cele finansowe są bardziej odległe. Masz wtedy możliwość uzyskania wyższych zysków z akcji, ale także czas na przetrwanie zmienności na rynku. Z wiekiem zainwestujesz większą ilość pieniędzy w obligacje. Przynoszą one niższe zyski, ale nie mają tak dużych wahań jak akcje.

Zwróć uwagę na opłaty

Wszyscy nauczyliśmy się, że wyższe ceny równają się lepszej jakości. Ta teza nie działa w przypadku inwestowania. Duże koszty są pobierane bezpośrednio z twojego konta inwestycyjnego i mogą uszczuplić zyski.

Nie podejmuj pochopnych decyzji

Pamiętasz, co mówiliśmy o handlu? Ludzie, którzy dużo handlują, mają tendencję do osiągania gorszych wyników niż ci, którzy handlują mniej. Po utworzeniu swojego zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego, często lepiej jest pozwolić pieniądzom rosnąć do czasu, gdy będą potrzebne – nawet w okresach niestabilności rynku.

Cierpliwość popłaca

Nie sprawdzaj zbyt często swojego portfela inwestycyjnego. Jeśli to zrobisz, istnieje ryzyko, że rozpoczniesz handel mimo wcześniejszych założeń. Najlepsza aplikacja giełdowa, którą wybierzesz spośród wielu dostępnych na rynku, może okazać się pomocą w kontroli finansów.

Traktuj priorytetowo firmy, w których pracownikami są kobiety zajmujące się inwestycjami.

Dlaczego? Wykazano, że kobiety są równie dobrymi, a nawet lepszymi profesjonalnymi inwestorami niż mężczyźni.

Jest jeszcze wiele rzeczy, którymi możemy się podzielić na temat inwestowania i wiele rzeczy, których możesz się nauczyć.

Wcześniejsze rozpoczęcie inwestowania – nawet jeśli jest rozpoczęte od niewielkiej kwoty zainwestowanej w zdywersyfikowany portfel – ma historycznie większe znaczenie niż czekanie. Nawet niewielki procent pensji bezpośrednio wpłacony na konto inwestycyjne może zacząć wykonywać pracę, aby pomóc dokonać zmian w twoim życiu.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *