Home Newsy Ciekawy koncept systemu OS X
Ciekawy koncept systemu OS X
0

Ciekawy koncept systemu OS X

0

Kiedy po raz pierwszy w czerwcu tego roku zaprezentowano nowy system mobilny od Apple wielu użytkowników nie mogło uwierzyć własnym oczom.
Całkowicie odmieniony interfejs mieniący się kolorami tęczy szybko wywołał lawinę krytyki pod adresem Jonathana Iva i jego ekipy.

Pojawiły się także nieskrywane obawy o przyszłość stacjonarnej platformy OS X i jej ewolucji pod kątem designu.
Nieuniknione, że i ona po pewnym czasie przejdzie gruntowne zmiany wizualne, a całość zapewne, zgodnie z polityką firmy pójdzie w kierunku jaki wytyczył iOS7.
Wizja spłaszczonego interfejsu już teraz jednak napawa właścicieli komputerów Apple niepokojem i rodzi w głowie tysiąc i jedną myśl.

A co byłoby gdyby desktopowy system z Kalifornii prezentował się tak jak koncept autorstwa Edgara Riosa?

Osobistość na co dzień zajmująca się grafiką postanowiła podjąć wyzwanie i stworzyć wizualizację jabłkowego oprogramowania, która trzeba przyznać wygląda całkiem przyjemnie.


Na zdjęciach widać nie tylko przeprojektowane Biurko ale i niektóre, natywne aplikacje takie jak choćby Finder, czy centrum powiadomień.
Według autora grafik w przyszłym OS X mogło by także znaleźć się znane z iOS7 Centrum Sterowania skąd użytkownik miałby szybki dostęp do najważniejszych opcji w systemie.

Można rzec „Nie taki diabeł straszny jak go malują”, co więcej ów pomysł może przypaść do gustu znacznej większości, zresztą oceńcie sami.

Źródło: Cult of Mac

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *