Home Newsy Ciekawie zapowiadający się październik 2014
Ciekawie zapowiadający się październik 2014
0

Ciekawie zapowiadający się październik 2014

0

Ikona

Śledząc doniesienia związane z tegorocznymi premierami nowych urządzeń od Apple można poczuć się troszkę jak dziecko, któremu najpierw daje się ulubioną zabawkę, po czym w ramach kary chowa się ją na najwyższej półce w szafie.

Jeszcze parę miesięcy temu portale technologiczne nawiedziła obiecująca plotka, iż w tym roku doczekamy się całkiem nowych urządzeń w portfolio produktów Apple. Miał być iWatch, wyrośnięty tablet oraz iPhone, a nawet nowy Macbook Air tymczasem, zgodnie z treścią niedawnych doniesień, każde z tych urządzeń boryka się z problemami na etapie produkcji, co ma znacznie opóźnić ich debiut na rynku. Przez chwilę zapowiadało się ciekawie jednak euforia szybko przerodziła się w zniesmaczenie. Pozostała wizja premiery następcy iPhone’a 5S oraz nowych wersji tabletów.

Kilka tygodni później…

Tymczasem najnowsze wieści pochodzące z serwisu 9To5Mac zataczają koło wracając do treści obfitującej w optymistyczne akcenty. Zgodnie z raportem bowiem, de facto podtrzymującym spekulacje o premierze iOS 8 we wrześniu i OS X Yosemite w październiku (co nie dziwi), fani marki Apple będą mieli w tym roku powody do ucztowania oraz wydatków… i to wcale niemałych. Według najnowszego raportu w miesiącu październiku pojawi się wyczekiwany przez, jak mniemam, większość użytkowników iWatch oraz produkty mające na celu promowanie systemu OS X Yosemite. W kwestii tych ostatnich wymieniany jest nowy model komputera przenośnego, stacjonarnego, a także monitor o rozdzielczości 4K.

Debiutu doczekać się ma więc zapowiadany od dłuższego czasu Macbook z ekranem Retina oraz innowacyjną konstrukcją zamkniętą w lżejszej i smuklejszej obudowie. Nie wiadomo jednak, czy urządzenie będzie kontynuacją linii Air, Pro, czy też może powstanie całkiem nowy przedstawiciel jabłkowego laptopa. Wraz z nim do oferty ma rzekomo trafić iMac z ekranem Retina, którego ślady odnaleziono jakiś czas temu w kodzie OS X Yosemite lub tajemniczy monitor zewnętrzny o podobnych parametrach wyświetlania obrazu.

Październik zatem lub (będąc bardziej ostrożnym w terminach) początek przyszłego roku zapowiada się pracowicie, nie tylko ze względu na promocję firmy Apple ale i konsumenta, który chcąc wejść w posiadanie nowych urządzeń będzie musiał dołożyć starań, by zebrać odpowiednią ilość pieniędzy. Pamiętajcie jednak… To tylko plotki.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)