0

Chiny: 100 tys. iPhone`ow 4 sprzedanych w 4 dni

0

Firma Apple do tej pory nigdy dobrze sobie nie radziła na chińskim rynku telekomunikacyjnym. Powód był prosty. Otóż rynek zalewały tanie podróbki tego urządzenia. Jednak teraz udało się sprzedać 100 tys. oryginalnych iPhone`ów 4 w zaledwie 4 dni!

Z pewnością firma Apple nie spodziewała się, że w ciągu 4 dni uda się sprzedać 100 tys. egzemplarzy smartfonu iPhone 4. Taką samą ilość w przypadku iPhone 3GS i iPhone 3G udało się osiągnąć w miesiąc od uruchomienia sprzedaży.

Warto dodać, że na iPhone 4 złożono zamówień na 200 tys. sztuk, ale dopiero połowa dotarła do klientów. Jak zapewnia operator China Unicom, kolejna partia dotrze do użytkowników już niedługo.

Ponadto China Unicom zapewnia, że w Chinach jest już 10 mln użytkowników iPhone 3GS. Jak dodaje firma analityczna Analysys International, Apple zajmuje obecnie 7,1 proc. tamtejszego rynku.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *