Home Newsy Chciałbyś przenieść numer na kartę do innej sieci? Sprawdź jak to zrobić krok po kroku!
Chciałbyś przenieść numer na kartę do innej sieci? Sprawdź jak to zrobić krok po kroku!
0

Chciałbyś przenieść numer na kartę do innej sieci? Sprawdź jak to zrobić krok po kroku!

0

Każdy użytkownik ma prawo do zachowania swojego numeru, nawet po przejściu do innego operatora. Zasada ta dotyczy tak samo abonentów z umową, jak i telefonu na kartę. W tym drugim przypadku, przeniesienie numeru jest wręcz mniej kłopotliwe, bo dosłownie z dnia na dzień można zacząć korzystać z usługi innego dostawcy – nie trzeba czekać na zakończenie umowy z obecnym. Jak przenieść numer na kartę do innej sieci, bez wychodzenia z domu? Podpowiadamy jak zrobić to krok po kroku na przykładzie sieci Orange.

Przeniesienie numeru do Orange krok 1 – wypełnij formularz on-line  

Pierwszym krokiem do przeniesienia numeru do Orange jest wypełnienie odpowiedniego formularza przez internet. Najpierw trzeba się upewnić, że numer jest zarejestrowany na użytkownika. Jeśli nie, niezbędna będzie obecność osoby, na którą zarejestrowany jest numer lub znajomość jej danych (uzyskanych za jej zgodą).

W przypadku wypełniania formularza on-line, na wskazany numer telefonu przysłany zostanie specjalny, jednorazowy kod, który potwierdzi, że użytkownik faktycznie korzysta z numeru i ma do niego dostęp. Następnie trzeba wpisać w rubryki odpowiednie dane i pierwszy krok do przeniesienia można uznać za zakończony.

Przeniesienie numeru do Orange krok 2 – odbierz od kuriera kartę SIM i dokumenty

W toku składania formularza użytkownik zostanie poproszony o wskazanie adresu, na który ma zostać dostarczona nowa karta SIM, która po aktywacji będzie obsługiwała ten sam numer, z którego korzysta się obecnie u starego operatora. Dostarczy ją kurier.

Nie ma obawy, że karta nie będzie pasować do smartfona – jest ona wysyłana w specjalnej ramce do wyłamania i bez problemu można wykorzystywać ją zarówno w starszym i nieco większym formacie miniSIM, jak i mniejszych – micro- oraz nanoSIM.

Przeniesienie numeru do Orange krok 3 – aktywuj numer

Teraz wystarczy aktywować numer, czyli włożyć kartę SIM do telefonu i poczekać aż połączy się z siecią. Od tej chwili można korzystać już numeru w Orange na kartę. Nowy użytkownik, który przenosi numer, na start otrzymuje:

  • starter za 0 zł;
  • 2 GB internetu;
  • 1 rok ważności konta.

Jeśli nie uruchomisz żadnego pakietu, opłata za połączenia zgodna jest z cennikiem usługi Orange Free – 32 gr/min, 20 gr/SMS, 40 gr/MMS, 100kB/1 gr. Od razu dobrze jest zatem doładować konto i skorzystać z jednego z dostępnych pakietów bez limitu – jednorazowego lub cyklicznego. W tym przypadku, za określoną kwotę otrzymuje się nielimitowane połączenia oraz paczkę internetu.

Przeniesienie numeru do Orange krok 4 – doładowanie konta

Konto w Orange na Kartę najlepiej jest doładować za pośrednictwem serwisu doładowania.orange.pl. Nie tylko jest to najszybsza i najbezpieczniejsza metoda na doładowanie, ale również zapewnia bonusy niedostępne przy zasileniu konta innymi sposobami. Użytkownik może liczyć na dodatkowe gigabajty internetu do wykorzystania – nawet przy najmniejszym doładowaniu o wartości 5 zł.

Szczegółowe informacje na temat procedury przeniesienia numeru na kartę do Orange oraz bonusów przy doładowaniu, można znaleźć pod tym linkiem: https://doladowania.orange.pl/oferta/przeniesienie-numeru-na-karte-ogolnie/.

Artykuł przygotowany przez partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.