0

Chcesz iTunes Store Polska? Podpisz petycję.

0

WeWantiTunes-Button-250x250px-PL

Po ostatnich doniesieniach medialnych na temat akcji “Nie sprzedaję wybrakowanego sprzętu – nie kradnę!”, którą dotyczyła problemu usługi Live w Polsce, działającej na konsolach do gier XBOX 360 firmy Microsoft, przyszedł czas na podobną akcję w stronę iTunes Store. Celem jest wpłynięcie na Apple aby dołożyło starań przy otwarciu w Polsce iTunes Store.

Obie platformy zapewniają użytkownikom sprzęty dostęp do pełnej funkcjonalności urządzenia. Niestety oba koncerny bagatelizują sprawę, przez co użytkownicy z polski są poszkodowani względem gazeciarzy z innych krajów europejskich. Akcja We Want an iTunes Store in Poland ma zmusić Apple do udostępnienia pełnych usług iTunes Store w Polsce. Wystarczy podpisać się pod petycja na stronie https://www.wewantitunes.pl/category/petition/

Chcemy w Polsce legalnego dostępu do iTunes Store. W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej iTunes Store ruszył 28 kwietnia 2003 roku i natychmiast stał się największym i najpopularniejszym źródłem legalnej muzyki w USA. W następnych latach Apple Inc. wprowadziło do oferty sklepu również filmy. Mimo, że na Polskim rynku Apple oferuje swoje produkty, a zwłaszcza iPody oraz AppleTV, to Polacy wciąż nie mogą w legalny sposób korzystać z oferty iTunes Store. W ciągu 7 lat na polskim rynku również, nie pojawiła się żadna alternatywa. Większość zarówno Polskich firm jak i zagranicznych tłumaczy tą sytuację polskim prawem oraz problemami z ZAIKS?em. W opinii polskiej branży muzycznej zakupy muzyki przez sieć nie spowodują spadku piractwa, ale spowodują jeszcze większy spadek dochodów z wydawnictw. Chcemy udowodnić wszystkim, że są ludzie którzy, wyciągną z swoich portfeli plastikowe karty i zakupią wybrane przez siebie utwory czy pełne albumy nie wychodząc z domu.

Znając podejście amerykańskich koncernów do naszego kraju, akcja jest raczej z góry spisana na niepowodzenie, mimo to warto, aby ktoś usłyszał nasz głos w świecie. Kto wie, może dotrze on i do zarządu Apple.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *